Euro
15.3203
0.32%
Dolar
13.5249
0.39%
Altın
799.49
0.74%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
502.784
3.45%
1ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 1 C

  Orhan Alkaya: AKP çok azgın bir parti

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin balıkçısı Orhan Alkaya'dan hükümete yönelik sert açıklamalar..
  • 28.10.2012 - 17:21
  Orhan Alkaya: AKP çok azgın bir parti

  Orhan Alkaya: AKP çok azgın bir parti #1

  Oyuncu, yönetmen ve şairliğinin yanı sıra politik duruşu ile de dikkat çeken bir isim olan Orhan Alkaya Yurt gazetesine verdiği röportajda hükümeti eleştiren çok sert açıklamalar yaptı. "Ak Parti çok azgın bir parti" diyen Alkaya, Erdoğan'ın kişiliğini de eleştirdi.

  TAYYİP ERDOĞAN PARTİSİ VAR

  Bizde her şeye müdahale olmak isteyen bir siyaset anlayışı var diyen Alkaya, AK Parti'yi şu sözlerle eleştiriyor: "AKP çok azgın bir parti. Çok ileri giden atakları var. Bu Tayyip Erdoğan’ın kişiliğinden kaynaklanıyor. AKP yok zaten Tayyip Erdoğan partisi var."

  ERDOĞAN ÇOK DEĞİŞTİ

  Başbakan başlı başına analiz konusu. Belediye başkanlığı döneminde tanıdığım Erdoğan ile Başbakan Erdoğan arasında büyük değişim var. Şehir Tiyatroları olarak onun belediye başkanlığı döneminde sorun yaşamadık. Bir saygısızlıkla da karşılaşmadık ama son olarak bu şehir tiyatrolarının yönetmeliğindeki değişiklikle ilgili gösterdiğimiz tepki karşısında düpedüz hakaret etmeye başladı. Enteresan.

  ERDOĞAN DEMOKRASİNİN KABUL EDEBİLECEĞİ BİR LİDER DEĞİL

  Bu bir başlangıç noktası oldu. Ondan sonra Başbakan sürekli hakaret etmeye başladı. Özür dilemeyi hiç sevmiyor. Yüksek bir lider kapasitesi var. Ama demokrasinin kabul edebileceği bir lider karakteri değil.  


  Görüş Bildir