Petrol
110.31
-0.54%
Euro
17.0202
-0.09%
Dolar
15.9347
0.06%
Altın
949.52
0.08%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.499
-2.35%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Osman Baydemir Köşk'e çıktı

  Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir'in, Abdullah Gül'le olan görüşmesinde, devlet sizi dışlamıyor mesajı...
  • 03.01.2012 - 17:37
  Osman Baydemir Köşk'e çıktı

  Osman Baydemir Köşk e çıktı #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Türkiye-Irak sınırında PKK'lılara yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 35 köylünün öldürülmesinin ardından siyaset arenası ateş gibi kaynıyor. Bugün tüm partiler grup toplantılarında olayla ilgili sert çıkışlar yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sert çıkışına BDP cephesinden de aynı sertlikle cevap geldi. 

  SİZİ DIŞLAMIYORUZ MESAJI

  Böylesine gergin bir atmosferde gözlerden kaçan bir ziyaret vardı. O da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Oslman Baydemir'in Çankaya Köşkü'ne olan ziyaretiydi. Ziyaret her ne kadar daha önceden belirlenmiş ve Diyarbakır Surları'yla ilgili bir proje kapsamında yapılıyor olsa da zamanlama çok daha önemliydi. Öte yandan bu tür ziyaretlerde yayınlanan fotoğraf sayısı 1-2 adedi geçmezken ayrıntılı 5 fotoğrafın yayınlanması 'Bakın, devlet sizi dışlamıyor' mesajını da taşıyordu.

  İşte Köşk ziyaretinin 5 fotoğrafı

  ZİYARET SONRASI BAYDEMİR'DEN AÇIKLAMA

  Osman Baydemir, bir gazetecinin, Uludere'deki olayın görüşmede gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine, ''Güncel ve ülkenin en önemli problemine ilişkin de çok kısa bir şekilde görüş alışverişinde bulunma imkanı buldum'' ifadesini kullandı.

  'CAMLAR KIRILSIN AMA CANLAR TOPRAĞA DÜŞMESİN'

  "Bu ülkenin tek bir canını bu ülkenin bütün camlarına tercih etmemiz gerekiyor" diyen Baydemir, "Varsın bütün camlar kırılsın ama tek bir can toprağa düşmesin" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir