Osman Gökçek eylemci gence hayat dersi verdi

osman

Genel seçimlerde milletvekilliği için Ankara 1.Bölge'den aday adayı olan genç siyasetçi Osman Gökçek, katıldığı televizyon programında Gezi eylemleri sırasında Toma üzerinde oturmuş eylemci gence seslendi.

"TOMALARLA ANILMA HAYRETTİN"

Gencin fotoğrafını gösteren Gökçek, gencin lakabının "TOMA Hayrettin" olduğunu söyledi. Gökçek daha sonra "TOMA Hayrettin, inşallah senin için öğretmen Hayrettin derler, mimar Hayrettin derler. Böyle TOMA'larla anılma!" sözleriyle gence hayat dersi verdi.

Osman Gökçek Toma Hayrettin'e seslendi

HERKESİN GENÇLİK YILLARINDA HATALARI OLUR

Gökçek, şu ifadeleri kullandı;

"Bu kişinin ismi de Hayrettin. Arkadaşları ona TOMA Hayrettin diyormuş. Lakabı bu, internette öyle yazıyor. Oturacak yer bulamamış. Gitmiş TOMA'ya oturmuş. Oturacaksan masaya otur masaya, sandalyeye otur. Bilginle insanlara karşı yapacağın davranışlarınla kendini beğendir. TOMA'nın üstüne oturduğun zaman kimse seni alkışlamaz. Herkesin gençlik yıllarında bazı hataları olur, bu arkadaşlarımız da bu hatalarını yaşıyorlar. İnşallah bu hatalardan cayarlar ve bu topluma yararlı bir birey haline gelirler. CHP Gençlik Kollarına gönderirken dikkat edin."