Euro
15.2776
0.22%
Dolar
13.4400
0.11%
Altın
795.7210
-0.01%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.721
-1.38%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  Özal'ın ölümüyle ilgili gizemli not

  Özal'ın ölümüyle ilgili gizemli not

  Özal'ın ölümündeki şüpheleri tespit eden DDK, gizemli bir not buldu.
  • 19.06.2012 - 03:25

  Özal ın ölümüyle ilgili gizemli not #1

  1998'de Semra Hanım'a gönderilen notta şöyle yazıyordu: "Turgut Özal'ı ilaçla öldürdüler. Katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu"

  Devlet Denetleme Kurulu (DDK), 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili raporunu geçtiğimiz hafta tamamladı. 2 yıllık araştırmanın sonucuna göre Özal'ın ölümünde şüpheler vardı. DDK'ya göre Özal, böcek ilacı zehirlenmesi nedeniyle ölmüş olabilirdi.

  Türkiye DDK'nın raporu ile sarsılırken Takvim'den Şerif Güzel ilginç bir bilgiye daha ulaştı.

  SEMRA ÖZAL'I ZİYARET EDEN AZERİ

  DDK, 1998'de Özal'ın eşi Semra Özal'ı ziyaret eden sır Azeriyi de araştırdı. DDK raporunda yer alan bilgiye göre, 1998 yılında, Semra Özal'ın İstanbul Sarıyer'deki evine 34 TC 245 plakalı araçla bir kişi gitti. Kendisini Şehriyar Purnovruz olarak tanıtan gizemli Azeri, Semra Hanımla görüşmek istedi. Ancak Semra Özal, o sırada evde değildi.

  ADRESTEKİ OTELDE KİMSE BULUNAMADI

  Bunun üzerine Purnovruz, Semra Özal'a iletilmesi için korumalarına not bıraktı. O notta, "Turgut Özal'ı Glikonorinaid adlı ilaçla öldürdüler. Katili Azerbaycan'da. İsmi Hasan Alioğlu" diye yazıyordu. Purnovruz, notta kendi adını ve İstanbul'da kaldığı oteli de belirtti, yazıyı "Erciyes Otel, Beyazıt. Şehriyar Purnovruz, 5179185" bilgileriyle bitirdi. Semra Özal, Purnovruz'a ulaşmak için korumasını otele gönderdi. Ancak otelde kimse yoktu. Araştırmada Purnovruz'un, Türkiye'ye resmi yollarla girmediği belirlendi. Purnovruz'un geldiği 34 TC 245 plakalı araca ve sürücüsüne de ulaşılamadı.

  DERİN SONA YAZILI KANIT

  Semra Özal'a bırakılan not, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili şüpheleri daha da arttırdı. Bu arada Semra Özal ile oğlu Ahmet Özal bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelecek.

  KORUMASI HATIRLAYAMADI

  Konuyla ilgili yapılan araştırmada ilginç bilgilere ulaşıldı. Buna göre Purnovruz'un pasaportunun fotokopisi, Semra Özal'ın koruması Asım Enşenol'da bulundu. Enşenol ise söz konusu fotokopiyi İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'ne teslim etti. Ancak DDK'nın yaptığı inceleme sırasında Enşenol, fotokopiyi kime verdiğini hatırlayamadı.


  Görüş Bildir