Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
141.997
1.86%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Özal'ın ölümüyle ilgili yeni iddia

  İbrahim Çelebi'den Özal'ın ölümüyle ilgili açıklama..
  • 05.12.2012 - 18:41
  Özal'ın ölümüyle ilgili yeni iddia

  Özal ın ölümüyle ilgili yeni iddia #1

  Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, "Yurt içi, yurt dışı bağlantılı büyük bir şebeke tarafından Cumhurbaşkanımız Özal'ın, işbirlikçiler vasıtasıyla zehirlenerek öldürüldüğü kanaatindeyiz" dedi.

  "TEKRAR SİYASETE DÖNECEKTİ"

  Kentte düzenlenen bir etkinliğin ardından Çelebi, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Merhum Özal'ın çok öngörülü bir insan olduğunu ifade eden Çelebi, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanlığı makamında da sorunları çözemeyeceğini anladı, yetkilerinin sınırlı olduğunu anladı, tekrar siyasete dönecekti. Yani bir 15-20 gün içerisinde Cumhurbaşkanlığı görevini bırakıp aktif siyasete dönecekti. Bunu engellemek isteyen yurt içi, yurt dışı bağlantılı büyük bir şebeke tarafından Cumhurbaşkanımız Özal'ın, işbirlikçiler vasıtasıyla zehirlenerek öldürüldüğü kanaatindeyiz."

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün soruşturmanın bu seviyeye gelmesinde çok büyük emeği olduğunu vurgulayan Çelebi, Devlet Denetleme Kurulu'nun harekete geçirilmesiyle bu işin şaibeli ve karanlıkta kalmasının engellediğini söyledi.

  ÖZAL'IN BÜYÜK PROJESİ

  Cumhurbaşkanı Gül'den beklentilerinin halen devam ettiğinin altını çizen Çelebi, şunları kaydetti: "Bu konunun gidebildiği ve çözülebileceği noktaya kadar bu konuda ilgisini kendisinden istirham ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal öldürülmeseydi, Nahçivan'ı, Kuzey Irak'ı, Lübnan'ı ve Kıbrıs'ı içerisine alacak çok büyük bir projesi vardı. Bunu Türk Cumhuriyetleri'ni ziyaretinde ilgili devlet başkanlarıyla başlattı. Özal'ın bu öngörüsü bazı insanları rahatsız etti. Türkiye üzerinde art niyet besleyen küresel güçleri harekete geçirdi ve yerli işbirlikçileri vasıtasıyla sayın Cumhurbaşkanımız zehirlenerek öldürüldü. Biz bu işin takipçisiyiz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir