Petrol
111.27
1.99%
Euro
17.5343
-1.64%
Dolar
16.5393
-2.04%
Altın
969.08
-2.32%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
347.641
-3.89%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Özhaseki: Evliliği kurtarmak için parktan çiçek koparın

  Özhaseki: Evliliği kurtarmak için parktan çiçek koparın

  Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki: "Gönlüm razı olmasa da parklarımızdaki çiçekleri hanımınız için koparın."
  • 14.03.2013 - 16:33

  Özhaseki: Evliliği kurtarmak için parktan çiçek koparın #1

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'den evli çiftlere romantik bir öneri geldi. Özhaseki evli çiftlerin parklardan lale koparabileceğini belirterek "Evliliği kurtarmak, hanımının gönlünü almak için, gönlüm razı olmasa da, parklarımızdaki çiçekleri alıp hanımınıza götürebilirsiniz. Yakında laleler de çıkacak. Beyler, eşlerinize, hanımlarınıza maddi değeri büyük hediyeler almanıza da gerek yok" dedi.

  HZ. MUHAMMED KADINI İNSAN OLARAK GÖRÜRDÜ

  Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Aile Akademisi Evlilik Okulu Projesi'nin yeni dönem çalışmaları için tanıtım toplantısı düzenlendi. Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Mehmet Özhaseki, Türk toplumunda evlilik ve ailenin çok kutsal olduğunu ancak, son yıllarda boşanma olaylarında artış görüldüğüne dikkat çekti. Hz. Muhammed'in kadını insan olarak gördüğünü de ifade eden Özhaseki ''İslamiyet öncesi Araplar kız çocuklarını toprağa gömüyorlar, kadınları köle gibi kullanıyorlardı. İslamiyetle birlikte bu anlayış sona erdi'' dedi.

  ''PARKTAN ÇİÇEK KOPARABİLİRSİNİZ''

  Özhaseki, belediye başkanı olarak zaman zaman nikah kıydığını ve genç çiftlere öğüt verdiğini de hatırlatarak, şöyle konuştu: "Her gittiğim nikahta gençlere nasihat ediyorum. Çoğunun babası yaşındayım. Torun sahibiyim, 4 çocuk babasıyım. 29 yıllık evliyim. Evlilikte sevgi ve sadakat devam edecek. Çiftler, zaman zaman birbirlerine küçük hediyeler verecek. Evliliği kurtarmak, hanımının gönlünü almak için, gönlüm razı olmasa da, parklarımızdaki çiçekleri alıp hanımınıza götürebilirsiniz.

  ''YAKINDA LALELER DE ÇIKACAK''

  Yakında laleler de çıkacak. Beyler, eşlerinize, hanımlarınıza maddi değeri büyük hediyeler almanıza da gerek yok. Zaman zaman küçük, ufak tefek hediyeler alın, böylece hanımınızın gönlünü hoş tutun. Bunun için her ne kadar gönlüm razı olmasa da parklarımızdaki çiçekleri koparabilirsiniz."

  Başkan Özhaseki, evlenen çiftlerin anne ve babalarının, çocukları üzerinde hakimiyet kurmakta ısrarcı olmamalarını da istedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir