Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.843
0.83%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Palalı saldırgan: Kaçmadım geleceğim

  Elinde palayla vatandaşlara saldıran ve hakkında tutuklama kararı çıkan Sabri Çelebi kaçtı iddiaların hakkında konuştu.
  • 13.07.2013 - 12:24
  Palalı saldırgan: Kaçmadım geleceğim

  Palalı saldırgan: Kaçmadım geleceğim #1

  Gezi Parkı 'nın halka açılması sırasında çıkan olaylarda elinde palayla vatandaşlara saldıran ve hakkında tutuklama kararı çıkan Sabri Çelebi Fas 'a gitti. Çelebi'nin avukatı bir hafta içerisinde Türkiye 'ye döneceğini söyledi. Çelebi, "Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim" dedi.

  Gezi Parkı eylemcilerine palayla saldırmasıyla gündeme gelen Sabri Çelebi'nin hakkında yakalama kararının çıkartılmasının ardından Fas'a gitmesi kafaları karıştırdı.

  AKRABA ZİYARETİNE GİTMİŞ

  Vatan Gazetesi'nden Mustafa Uçar Altuntaş'ın ulaştığı Çelebi, kaçmadığını, ameliyat olan kayınpederini eşi ve çocuğuyla ziyaret etmeye geldiğini ifade etti.

  Çelebi, şunları söyledi, "Medya haklının yanında değilmiş, doğru haber yapmıyormuş bunu gördüm. Medya beni cani yaptı, katil yaptı. Allah benim o an ki yaşadığım her şeyi bunları yazanlara da yaşatsın. Bu adam niye böyle yaptı, niye araştırmıyorlar bunu? Herkes bu ülkenin bölünmesini istiyor onu anladım."

  'KİMSE YARALANMADI Kİ'

  "Benim tutuklanma kararımı çıkartan basındır helal olsun. Onların ailesi yok zaten, sadece o kızın ailesi var. Birisi annenize küfür etse ne yaparsınız merak ediyorum. Niye kaçayım ki. Mahkeme süreci var. Ben geleceğim, itirazımı da yapacağım. Yakalama kararının çıkacağını bile tahmin etmiyordum. Ben o haberleri okurken yurt dışındaydım. Basın tutuklama kararı çıkıyor? Kimse yaralanmamış, medikal tedavi görülmüş çıkmış. Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim."

  10 AĞUSTOS'A DÖNÜŞ BİLETİ VAR

  Serdar Çelebi, 6 Temmuz'da gözaltına alınmış, adli kontrole gerek görülmeden serbest bırakılmıştı.

  Savcının 9 Temmuz'da karara itiraz etmesinin ardından mahkeme 10 Temmuz'da dosyayı atekrar gözden geçirdi. 11 Temmuz'da tutuklama ve yakalama kararı aldı. Çelebi'nin, 10 Temmuz Çarşamba günü saat 16.30'da Faslı eşi ve çocuğu ile birlikte Fas'ın Casablanca şehrine gittiği ortaya çıktı.

  Serdar Çelebi'nin bir ay sonraya, yani 10 Ağustos'a Türkiye'ye dönüş bileti aldığı öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir