Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.989
-6.53%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Pamukkale'de sıcağın keyfi çıkarılıyor

  Pamukkale'de mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkları fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, 'beyaz cennet'in tadını çıkarıyor.
  • AA
  • 30.07.2015 - 15:59
  Pamukkale'de sıcağın keyfi çıkarılıyor

  UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi ziyaret etmek için gelen yerli ve yabancı turistler, bunaltıcı sıcaklıklara rağmen "beyaz cenneti" görmenin keyfini yaşıyor.

  Pamukkale de sıcağın keyfi çıkarılıyor #1

  40 DERECEYE VARAN SICAKLIK

  Dünyanın dört bir yanından eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve tarihi ile cazibe merkezi olan Pamukkale'ye gelen turistler, 40 dereceye varan sıcaklığa aldırmadan tarihi ve turistik yerleri geziyor. Travertenlerde güneşlenen ve sıcak suda şifa arayan bazı turistler sık sık "öz çekim" yaparak anı ölümsüzleştiriyor, kimisi de doğal güzelliklerin seyrine dalıyor.

  Pamukkale de sıcağın keyfi çıkarılıyor #2

  SULARDA EĞLENCELİ OYUNLAR OYNANIYOR

  Birçok ziyaretçi vücutlarına sürdükleri çamurla güneşlenirken, bazıları da çocuklarıyla travertendeki sularda eğlenceli oyunlar oynuyor. Pamukkale'ye ilk kez gelen Rus turist Raskolnikov Grusenka, beyaz travertenlerin eşsiz bir güzellikte olduğunu ve seneye yeniden ailesiyle birlikte gelmek istediğini belirtti.

  Pamukkale de sıcağın keyfi çıkarılıyor #3

  İLK 6 AYDA 719 BİN TURİST

  Pamukkale Turizm Derneği Başkanı Oysal Aslan, yaptığı açıklamada, Pamukkale'nin ülke turizme katkısının büyük olduğunu dile getirdi. "Beyaz cennete" dünyanın her yerinden turistlerin geldiğini, bölgeye turist çekebilmek için sıcak hava balonu turlarının başlatıldığını hatırlatan Aslan, bölgeyi geçen yıl 1 milyon 874 bin 672 kişinin ziyaret ettiği bilgisini verdi.

  Pamukkale de sıcağın keyfi çıkarılıyor #4

  BEYAZ CENNET TANITILIYOR

  Oysal, "Pamukkale bizim en değerli varlığımız. Kentimizi tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Dernek olarak yurtdışı gezilerinde 'beyaz cenneti' tanıtmaya çalışıyoruz. Yurtdışındaki ilgi inanılmaz güzel. Hava sıcaklıkları bu yıl mevsim normallerinin üzerinde olmasına rağmen, yerli ve yabancı turistler sıcaklığa aldırış etmeden Pamukkale'ye akın ediyor" dedi.

  Pamukkale de sıcağın keyfi çıkarılıyor #5

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğünün verilerine göre, Pamukkale'ye yılın ilk 6 ayında 678 bin 719 yerli ve yabancı turist geldi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir