Petrol
92.91
0.62%
Euro
18.2795
0.19%
Dolar
17.9529
0.22%
Altın
1.026
0.45%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
434.788
0.07%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Pamukoğlu'ndan Öcalan'ın mektubuna tepki

  Pamukoğlu'ndan Öcalan'ın mektubuna tepki

  Osman Pamukoğlu, Diyarbakır'da kutlanan Nevruz'da okunan Öcalan'ın mesajına çok sert tepki gösterdi.
  • 22.03.2013 - 10:17

  Pamukoğlu ndan Öcalan ın mektubuna tepki #1

  Diyarbakır'da kutlanan Nevruz bayramında tarihi bir süreç yaşandı. Pervin Buldan'ın Kürtçe, Sırrı Süreyya Önder'in Türkçe mesajını okuğu Abdullah Öcalan, ''Silahlar sussun, fikirler ve siyasetler konuşsun noktasına geldik" dedi. MHP'den Öcalan'ın mektubuna çok sert tepki geldi. CHP ise sessizliğini koruyor. Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı, Osman Pamukoğlu'ndan da, Diyarbakır'da  Öcalan'ın mektubunun okunmasına, sürece ve hükümete sert tepki geldi.

  ''APTALCA POLİTİKALAR''

   Öcalan'ın mektubunun okunmasının ardından bir açıklama yapan Pamukoğlu, "1923'den beri Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için uğraşan yıkıcılarla bölücüler bugün nışadır sürmüşçesine koşturuyorlar" ifadelerine yer vererek "Aptalca politikalarla eşkıyayı galip ve muzaffer hale getirip, devleti onların siyasi hedeflerini gerçekleştirecek seviyeye getirdiniz." dedi.

  ''MEDYAYA SERT ELEŞTİRİ''

  "Ortaçağ'dan kalma kafalar ile Kürt şovenler et ve tırnak oldular." diyen Pamukoğlu, medya patronlarına da sert bir dille yüklenerek, "Televizyon kanalları ve gazetelerin sermayedar patronları, hükümetin birer köle ve kulu olmaktan, ne utanma ne de arlanma bile duymuyorlar. Bu zevatın yüzüne tükürseniz, bin kere şükretmeye hazırlar. Ekranlar ve gazete köşeleri şarlatan ve işbirlikçilerden geçilmiyor. Bu herifler Müslüman mahallesinde salyangoz satmakla görevlendirilmiş, paralı işbirlikçilerdir." dedi.

  ''TÜRK BAYRAĞI YOKTU''

  Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında tek bir Türk Bayrağı olmadığına dikkat çeken Pamukoğlu, süreçle ilgili tahminlerde de bulundu.

  Pamukoğlu'nun açıklamaları şöyle: Komitacı başının çağrısına bağlanmış koskoca devlet ve Türk milleti, öyle mi? Eylemler duracak ve Türkiye'yi terk edeceklermiş!" Aman ne büyük iş!. Nerede toplanacaklar? Güney'de. Sonra ne olacak?

  ''PKK SALDIRILARA YENİDEN BAŞLAYACAK''

  Tüm silahlı gücü bu bölgeye yığarak siyasi taleplerini daha ısrarlı ve cüretkarca yapacaklar. Yapıldı yapıldı, yapılmadı daha hırslı ve azimkar bir şekilde yeniden saldırıya geçecekler.

  PKK kollarının bizim topraklara yeniden girerek saldırılara başlaması en fazla bir ayı alır. İşte, bu kadar basit.. Nevruz kutlamalarındaki komitacı başının posterleri ve dalgalandırdıkları bayraklar ile "Kürtlere statü, Öcalan'a özgürlük" lafları ise, yıllardır devam eden yalan, dolan ve sahtekarca söylemlerle Türk Milletini ahmak yerine koyma üzerine bir kez daha sünger çekiyor.

  ''SAVAŞ VE BARIŞ DİYE YIRTINANLAR''

  Barış gelecekmiş! Demek biz otuz yıldır savaşıyormuşuz... Neden bunu son dört ayda dilinize pelesenk ettiniz, Türk Milletinin düşmanları? Aptalca politikalarla eşkıyayı galip ve muzaffer hale getirip, devleti onların siyasi hedeflerini gerçekleştirecek seviyeye getirdiniz.. Fakat, yenilenler kimse, sonunda savaş suçlusu olarak yargılanır. O zaman soru açık: "Yenilmemize kimler sebep olacak suçları işledi?" Savaş ve barış diye yırtınanlar, aymaz bir şekilde, başınızı kerpetenin açık ağzına sokuyorsunuz. Hem de aymazca söylem ve eylemlerle..

  ''SÜREÇ BURNUNUZUN SÜRTÜLMESİYLE BİTECEK''

  Hedefleri Lozan antlaşması ve Anayasanın temel üç maddesidir."Süreçmiş!" süreç sizin burnunuzun sürtülmesiyle bitecek. Bütün dünyada bunu görecek.Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığını kimse yıkamaz, tarih boyunca bir halt olamamışlar da bölemez..

  Siyasete aciz, tefessüh etmiş istihbarat ve beceriksizce mücadele örgütlenmesinin sonucu, işte böyle boyun bükmeye sebep olur..

  Mevcut düzen partilerine sarılarak işin kökü saçağı ile sökülüp atılacağını sanan yurttaşlara ise söylenecek tek söz var: "Uyanın babaya geldik; başlarınızı kan uykusundan kaldırın."

  Geç kalmak kötüye işarettir.

  Aksi halde, yazık, çok yazık olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir