Euro
10.3162
2%
Dolar
8.7653
1.31%
Altın
493.36
0.29%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
391.203
3.96%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Paralelcilerden Tanzanya'da TRT ekibine saldırı

  Paralelcilerden Tanzanya'da TRT ekibine saldırı

  TRT ve Moral FM görevlilerinin de bulunduğu ekibe paralel yapı mensupları önce hakaret daha sonra darp girişiminde bulundu.
  • 26.09.2015 - 21:06

  zanzibar

  Tanzanya'ya çeşitli çalışmalar kapsamında gelen TRT çalışanı ve Moral FM görevlilerinin de bulunduğu 3 kişilik ekibe, bölgede bulunan paralel yapı mensupları önce hakaret daha sonra darp girişiminde bulundu.

  Çekim ve proje çalışmaları kapsamında Tanzanya'ya bağlı Zanzibar Adası'na giden üç kişilik ekip, saldırı şokuyla karşılaştı.

  Paralelcilerden Tanzanya da TRT ekibine saldırı #2

  SÖZLÜ HAKARET VE DARP

  TRT çalışanları ve Moral FM görevlisinin bulunduğu ekip, Zanzibar Pazar Alanı'nda çekim gerçekleştirdiği sırada Türk-Alman vatandaşı olduğu öğrenilen paralel yapı mensubu Sıtkı isimli şahıs, yanındaki 4 kişiyle birlikte gruba sözlü hakarette bulundu.

  Çekimlerin ardından Türkiye'ye hareket etmek üzere Zanzibar Havalimanı'na hareket eden üç kişilik ekip, burada da aynı grubun hakaretlerine ve sonrasında saldırısına maruz kaldı.

  Olaya Büyükelçilik yetkilileri ve güvenlik güçleri müdahale ederken, kısa süreli bir gözaltı durumunun da yaşandığı öğrenildi.

  GEÇEN YIL DA YAŞANMIŞTI

  Geride bıraktığımız yıl da paralel yapı mensubu aynı grubun, benzer bir saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir