Euro
10.8357
-0.14%
Dolar
9.2923
-0.41%
Altın
532.68
0.54%
Borsa
1.431
0.94%
Bitcoin
577.719
-0.31%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Hasan Herken istifa etti

  PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Hasan Herken istifa etti

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda artık 16 Türk devletini simgeleyen askerler üniformalarıyla törenlere katılıyor. Bu uygulama ile dalga geçen dekan görevinden istifa etti.
  • 17.01.2015 - 18:35

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, Cumhurbaşkanlığı karşılama törenindeki askerlerle ilgili sosyal medyada yayımladığı paylaşım sonrası tepkiler nedeniyle dekanlık görevinden istifa ettiğini bildirdi.

  Herken yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya paylaşımının kastının dışında değerlendirildiğini belirterek, "Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez" ifadesini kullandı.

  PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Hasan Herken istifa etti #1

  "ÇALIŞMALARIM YERİNE PAYLAŞIMLA ANILMAK ÜZÜNTÜ VERİCİ"

  Herken, görev süresince PAÜ'de tıp eğitiminin kalitesini artırmaya yönelik bir çok yeniliğe imza attıklarını, bu çalışmalarının ve yaptıkları ilklerin yerine bir sosyal medya paylaşımıyla anılmaktan üzüntü duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Herken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı Hasan Herken istifa etti #2

  "Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez. Bu tweeti paylaşırken amacım medyaya yansıtılmaya çalışıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden Cumhurbaşkanımızın makamını itibarsızlaştırmak olmadığı gibi mensubu olmaktan gurur duyduğumuzun milletimiz ve şanlı tarihimizle de alay etmek değildir."

  "REKTÖR SEÇİMLERİ İÇİN MALZEME YAPILDI"

  Paylaştığı tweetin PAÜ'de rektör seçimlerini etkilemeye yönelik malzeme yapıldığını savunan Herken, açıklamasını "Sorumluluk gereği şahsım üzerinden üniversitemizin hedef gösterilmemesi ve başka gayelere hizmet etmemesi adına dekanlık görevinden ayrılıyorum. Çalışmalarıma psikiyatri kliniği öğretim üyesi olarak devam edeceğim" ifadeleriyle tamamladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir