Petrol
110.81
0.11%
Euro
17.4211
0.72%
Dolar
16.3232
1.54%
Altın
968.84
0.27%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.597
2.54%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Pilota dayak olayında mahkeme tutuklama talebini reddetti

  Ankara Cumhuriyet Savcılığı, F-16 pilotu Karakuş'un dövülmesi olayıyla ilgili Kuveytli diplomatın şoförünün tutuklanmasını istedi; fakat mahkeme isteği reddetti.
  • 16.09.2014 - 15:39
  Pilota dayak olayında mahkeme tutuklama talebini reddetti

  Pilota dayak olayında mahkeme tutuklama talebini reddetti #1

  Ankara'da geçen hafta darp edilen Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün damadı NATO'da görevli F-16 pilotu Hava Kurmay Pilot Yarbay Hakan Karakuş'un, suç duyurusunun ardından Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Salahaddin A.'nın adli kontrol talebiyle serbest bırakılmasına itiraz geldi. Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kuveytli diplomatın şoförünün tutuklanmasını talep etti. Salahaddin A. da avukatı Ali Yıldız kanalıyla adli kontrol kararına itiraz etti.

  "DİPLOMAT GİDERSE YATIRIM DA GİDER"

  Kuveytli Büyükelçi Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh'in F-16 pilotu Karakuş'u, dövdüğü iddia edilen diplomatına, "Diplomat giderse yatırım da gider" diyerek sahip çıkmasının ardından soruşturmada bugün bir gelişme daha yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, diplomatın şoförünün adli kontrolle salıverilmesine ilişkin Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararına bugün itiraz etti ve tutuklanmasını istedi.

  MAHKEME TALEBİ REDDETTİ

  İtirazları karara bağlayan Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Salahaddin A.'nın adli kontrol kararının kaldırılmasını reddetti. Mahkeme, savcının istediği Salahaddin A.'nın tutuklama talebini de reddetti ve tutuksuz yargılamanın devam etmesine karar verdi.

  ŞOFÖR NASIL İFADE VERDİ?

  Kuveytli diplomatın özel şoförü olan Salahaddin A. mevcutlu olarak geçen hafta Cuma günü adliyeye sevk edilmişti. "Kasten neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış yaralama" suçundan tutuklanmasını istenen Salahaddin A., Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunda, "Ben kesinlikle darp etmedim. Vurmadım. O bana vurdu. Ayrıca dişimi de kırdı" şeklinde ifade verdi. Mahkeme, şoförün tutuklama talebini "her cuma günü karakola gidip imza atmak" şeklinde adli kontrol şartıyla reddetmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir