Petrol
91.84
-3.43%
Euro
18.2227
-0.17%
Dolar
17.928
-0.17%
Altın
1.022
-0.47%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.596
-1.06%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  PKK kampları bombalanmaya başlandı

  Irak yönetiminin resmi sitesinde yer alan bilgiye göre kamplara yoğun top atışı yapıldığı bildirildi.
  • 18.10.2011 - 15:45
  PKK kampları bombalanmaya başlandı

  PKK kampları bombalanmaya başlandı #1

  Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin liderlik ettiği Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin resmi internet sitesinde, PKK’lıların bulunduğu alanların Türk Topçu birlikleri tarafından bombalandığı duyuruldu.

  BAZI BÖLGELERDE YANGIN ÇIKTI

  Topçu birlikleri, elde edilen istihbarat bilgiler doğrultusunda örgütün lojistik malzemeleri ile önemli sığınaklarının bulunduğu Hakurk ve Hınere kamplarına yönelik top atışı yaptığı öğrenildi. Yapılan top atışları nedeniyle bazı bölgelerde yangın çıktığı haberleri alındı. Topçu birliklerinin operasyonu nedeniyle Diyarbakır 2’nci Taktik Hava Üs Komutanlığı’nda da askeri hareketlilik yaşandı.

  UÇAKLARIN SINIRA DOĞRU GİTTİĞİ ÖĞRENİLDİ

  Güneydoğu bölgesinde yoğun askeri hareketlilik devam ederken, Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi'nde Diyarbakır’dan kalkan uçaklarının sınıra doğru gittiği görüldü. Dün gece ve bugün gün boyu devam eden uçak hareketliliği konusunda yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, uçakların keşif uçuşları yaptığı öğrenildi.

  SİVİLLER İÇİN KAMP KURULACAK

  Bu arada, Kuzey Irak’taki Kürt yönetimi tarafından Kandil yakınlarında bulunan Pışdere ve Verte'ye 2, Sidekan'a da köylerinden göç eden köylüler için 2 kampın yapılacağı belirtti. Yapımına başlanan ve toplam 624 konutun bulunacağı 4 kampın yaklaşık 42 milyon dolara mal olacağı belirtildi. Bölgesel Kürt yönetiminin, yapımına başlanan söz konusu kampları, Türkiye ve İran'ın Türkiye- Irak, Irak- İran sınırlarında PKK ve PJAK'ya yönelik gerçekleştirdiği hava ve kara operasyonlarında sivillerin zarar görmesini engellemek ve sivil kayıpların önüne geçmek için yaptığı öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir