Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.909
1.65%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  PKK köyleri boşaltıp cephanelik dolduruyor

  PKK'lı teröristler, köy girişlerine hendek kazıp uzun süreli çatışmaya hazırlanıyor.
  • 29.08.2015 - 09:54
  PKK köyleri boşaltıp cephanelik dolduruyor

  PKK köyleri boşaltıp cephanelik dolduruyor #1

  Dağdan gelen talimatlara göre, yerleşim merkezlerinin girişlerine hendek kazıp güvenlik güçlerini pusuya düşürme hedefleniyor. Terör örgütü PKK'nın hain planı deşifre oldu. Doğu ve Güneydoğu'da kırsala yakın köylerdeki halkı zorla evlerinden çıkaran PKK'lılar buralara yerleşiyor.

  KÖYLERİ HEDEF ALIYORLAR

  Silah ve cephane yığınağı yapan teröristler güvenlik güçleri ile çatışmaya girip dünyaya Kürt köyleri devlete karşı silahlı direnişe geçti algısı yaratmak istiyor. Akşam'ın haberine göre, PKK telsizlerinden 'Köylere yerleşin' çağrısı yapılıyor. İstihbarat birimleri Doğu ve Güneydoğu'da şehir merkezlerinde hendek kazıp güvenlik güçleriyle çatışan PKK'nın gençlik kolu YDG-H'den sonra şimdi de köyleri hedef aldığını tespit etti.

  Çözüm sürecini tek taraflı bitiren ve hain saldırılara devam eden örgütün dağ kadrosundan gönderilen telsiz mesajlarında "Köylere yerleşin" talimatı verildiği belirlendi.

  AMAÇ ALGI OLUŞTURMAK

  Talimata göre köylere gelen teröristleri köylüleri silah zoruyla evlerinden çıkarıp köy girişlerine hendekler kazdı. Köylere cephane yığan teröristlerin, uzun süreli çatışmalara hazırlandıkları belirlendi.

  Köylü gibi giyinen PKK'lıların hedefinin, dış basında "Kürt köyleri silahlı direnişe başladı" imajı yaratmayı amaçladığı tespit edildi. Hakkari Yüksekova'daki Kıran Mahallesi'nde taş, briket, kum torbaları ve ağaçlarla kurulan barikatların üzerindeki tüplere bağlı düzenekler tedirginliğe neden oldu. Bazı vatandaşlar, olaylar nedeniyle çocuklarını ve eşyalarını da alıp mahalleden ayrıldı.


  Görüş Bildir