Euro
15.3053
0.42%
Dolar
13.5568
0.59%
Altın
800.5910
-0.07%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
522.028
4.08%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  PKK Öcalan ve Karayılan'ı tasfiye ediyor

  PKK'nın Türkiye kökenli yönetiminin tasfiye edilebileceği iddia ediliyor. Son zamanlarda örgüte katılım çok yüksek.
  • 14.08.2012 - 09:02
  PKK Öcalan ve Karayılan'ı tasfiye ediyor

  PKK Öcalan ve Karayılan ı tasfiye ediyor #1

  İstihbarat birimleri PKK'nın silahlı kanadına Suriyelilerin getirilmesiyle örgütün yenilenme sürecine girdiğini ve Murat Karayılan'ın tasfiye edileceğini öne sürüyor

  Milliyet'ten Tolga Şardan'ın haberine göre, İstihbarat birimleri Nureddin kod adlı Nureddin Muhammed El Halef’in PKK’nın silahlı kanadını yönetmeye başlamasıyla “örgütün yenilenme sürecine girdiği”, örgütün silahlı kanadına getirilen 5 kişiden 3’ünün Suriye, 1’inin ise İran vatandaşı olduğunu, başta Abdullah Öcalan olmak üzere örgütün Türkiye kökenli yönetiminin tasfiye edilebileceğini iddia etti.

  PKK'YA SURİYE KÖKENLİ KADROLAR SAHİP OLMAYA BAŞLADI

  Hakkari ve çevresinde terörle mücadele faaliyetlerini yürüten güvenlik birimleri, Şemdinli’de 23 Temmuz’da başlayan ve güvenlik kuvvetleri ile PKK grupları arasında 3 hafta süren şiddetli çatışmalar devam ederken, aynı zamanda, örgüt içinde yeni gelişmeler yaşandığı tespit etti. Örgütün İran’daki Şehidan kampından kaçan Suriye uyruklu erkek ile Ağrılı kadın militanın verdiği bilgiler doğrultusunda PKK’nın silahlı kanadına Suriye kökenli kadroların sahip olmaya başladığı tespit edildi.

  FEHMAN HÜSEYİN BEŞŞAR ESAD'IN ÜNİVERİSTE ARKADAŞI

  Suriye’de başlayan halk ayaklanması sırasında ülkenin gizli servisi El Muhaberat’a, “PKK’ya silah ve mühimmat desteği sağlanması” talimatını veren Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın üniversite arkadaşı olan Kandil Dağı’ndaki silahlı eylem kanadının sorumlusu olan Dr. Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in yanı sıra, Sofi Nureddin kod adlı Nureddin Muhammed El Halef’in son dönemde örgütün kilit noktalarına Suriye vatandaşı örgüt mensuplarını getirdiği iddia ediliyor.

  ÖRGÜTE KATILIM ÇOK YÜKSEK

  İstihbarat birimleri, son dönemde örgüte katılımın yüksek olduğunu ve Suriye’deki köylerden 15-18 yaşındaki çocukların ailelerinden alınarak ülkedeki örgüt kamplarında eğitime alındığını savundu. Yine son dönemde, örgüte katılan her 5 kişiden 3’nün Suriye, birinin İran uyruklu olduğu belirlenirken, örgüt kadrolarında Suriye uyruklu örgüt mensuplarının bulunmasıyla, Türk kökenli kadroların tasfiye süreci yaşayabileceği değerlendirmesi yapılmaya başlandı.

  ÖRGÜTÜN TÜRKİYE KANADI TASFİYE EDİLİYOR

  Örgütün silahlı eylem kanadının yeni şekilde düzenlenmeye başlanmasıyla başta Abdullah Öcalan ile üst yönetim içinde yer alan Murat Karayılan , Duran Kalkan ve Mustafa Karasu gibi isimlerin tasfiye olabileceği ifade edildi. Son dönemde sessizliğini koruyan Cemil Bayık ve Rıza Altun’un da bu süreçten etkileneceği kaydedildi.

  PASAPORT ALDILAR

  İstihbarat birimleri, Karayılan, Kalkan ve Karasu’nun bazı kıta Avrupası ve İskandinav ülkelerinden pasaport elde ettiği bilgisine ulaştı. Bu bilgi, devlet kademelerine iletildi. Ayrıca, Şemdinli ve Çukurca eylemleriyle ilgili yapılan değerlendirmelerde, eylemi tetikleyen unsurun Barzani güçlerinin PYD’ye destek için Suriye’ye destek kaydırması oldu. Büyük Kürdistan resmi vermek amacıyla iki ilçeye yapılacak eylemler öne alındı. İki ilçe merkezine aynı gün ve aynı saatte eylem başlatılması kararı alınmasına karşın, yeterli sayıda kuvvetli vuruş gücüne sahip kadroları bölgeye kaydıramayan PKK yönetimi bu plandan vazgeçmek zorunda kaldı.


  Görüş Bildir