Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
415.477
1.98%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C
  PKK sorusuna Barzani'den esprili yanıt - Video

  PKK sorusuna Barzani'den esprili yanıt - Video

  Mesud Barzani, muhabirlerden birinin sorusuna, esprili bir dille yanıt verdi
  • 20.04.2012 - 16:14

  PKK sorusuna Barzani den esprili yanıt - Video #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Dün Ankara'ya gelerek çeşitli temaslarda bulunan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani bugün gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı.

  PKK'YA YÖNELİK SERT MESAJLAR

  PKK'ya yönelik sert mesajlar veren Barzani: "Silahla bir yere varılamaz. PKK silah bırakmalıdır. Kürt sorunu silahla değil barışçıl yollarla çözülebilir. PKK'ya nasıl yaklaşacağımızı ABD söylemiyor. BDP, Kürt sorununun çözümüne katkı vermelidir. Açılım ve yeni çizgiden iyimserim. Kendi kontrolümdeki bölgede silah kullandırtmam. Şiddet isteyenler Kürt sorununda çözümsüzlüğün sorumlusudur. PKK sözümüzü dinlerse iyi eder. PKK'nın savaşı bizim toprağımıza çekmesine izin vermeyiz. Baskı, nasihat ve tüm yöntemleri kullanacağız. Bağımsız bir devlet olma her milletin hakkıdır" dedi.

  MUHABİRİN ISRARLI SORUSUNA, ESPRİLİ YANIT

  Toplantıda son derece ciddi mesajlar veren Barzani, gazetecilerden birinin 'PKK ile nasıl temas kuruyorsunuz' şeklindeki ısrarlı sorusuna esprili bir üslupla yanıt verdi. Kandil'le nasıl bağlantı kurduğunu açıklamayacağını belirten Barzani esprili bir üslupla şu ifadelere yer verdi: "Benim de kendimce yöntemlerim var. Belki de telefonla konuşuyorumdur. İnandınız mı?"

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir