Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.698
-0.27%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  PKK terörü 1 aylık İrem'i yetim bıraktı

  PKK'lı teröristilerin saldırısında şehit düşen Musluh Yaldız, geride bir aylık "İrem bebek" ile gözü yaşlı annesini bıraktı.
  • 14.09.2016 - 11:41
  PKK terörü 1 aylık İrem'i yetim bıraktı

  PKK'lı teröristler tarafından 18 Ağustos'ta Bitlis'in Hizan ilçesinde düzenlenen saldırıda şehit düşen korucu Yaldız'ın 4 ay önce göreve başladığı, 4 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden babasının da 22 yıl köy koruculuğu yaptığı öğrenildi.

  BİRİNCİ AYINI DOLDURDUĞU GÜN ŞEHİT OLDU

  Şehit Yaldız, İrem adını verdikleri kızının birinci ayını doldurduğu gün, teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit edildi.

  PKK terörü 1 aylık İrem i yetim bıraktı #1

  PKK terörü 1 aylık İrem'i yetim bıraktı VİDEO

  "O ŞEREFSİZLERİN YÜZÜNDEN BEBEĞİM YETİM KALDI"

  Yaşadığı acı karşısında gözyaşlarını tutamayan Yaldız'ın eşi Emine Yaldız, olayların son bulmasını isteyerek, terör örgütünü lanetleyerek, şu değerlendirmede bulundu:

  "Eşim 4 ay önce koruculuk görevine başladı. Ancak o şerefsizlerin yüzünden bir aylık bebeğim yetim kaldı. Artık bu olaylar bitsin. Başımıza geldi, hiç kimsenin başına gelmesin. Eşim 4 ay önce korucu oldu. Eşim ikindi namazından sonra göreve gitti. Akşam kendisiyle konuştum. 'Görevdeyim akşamları beni arama' dedi. Sabah artık eşimi göremedim. Çok aradım ancak kimse cevap vermedi.

  PKK terörü 1 aylık İrem i yetim bıraktı #2

  "BEBEĞİM KUNDAKTA BABASIZ KALDI"

  Artık terör olayları yaşanmasın, bitsin istiyoruz. Bebeğim kundakta babasız kaldı. Bir an önce silahlarını bıraksınlar. Bölgede ve başka yerde terör olayları yaşanmasın. Terör örgütünü binlerce kez lanetliyorum. Kızım, bir ayı dolduğu gün babasını kaybetti."

  PKK terörü 1 aylık İrem i yetim bıraktı #3

  Bir yıllık evli olan Yaldız, eşinin şehit düşmesi nedeniyle mağdur olduğunu ve yardım beklediğini dile getirdi. Şehidin üvey annesi Hafize Yaldız da terör olaylarının sona ermesini istediklerini belirterek, "Bizim ciğerimiz yandı, başkasının yanmasın. Bu dava ve olaylar kapansın ve ortadan kalksın. Musluh 4 aylık korucuydu ve bir aylık bebeği varken operasyonda şehit oldu." dedi.

  PKK terörü 1 aylık İrem i yetim bıraktı #4

  PKK terörü 1 aylık İrem i yetim bıraktı #5


  Görüş Bildir