Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
485.289
-8.17%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C
  PKK terörü sorulunca yüzü kızaran HDP'li

  PKK terörü sorulunca yüzü kızaran HDP'li

  Ertuğrul Kürkçü, canlı yayına çıktığı BBC World'de boncuk boncuk terledi..
  • 06.08.2015 - 18:13

  ENSONHABER.com/DETAY HABER PKK terörü yeniden hortladı. Asker, polis ve sivil olmak üzere her gün kalleşçe insan öldüren PKK, HDP'li vekiller tarafından bütün çağrılara rağmen bir türlü kınanmadı, tepki görmedi.

  HDP'Lİ VEKİLİN ZOR ANLARI

  HDP'li vekillerden Ertuğrul Kürkçü, canlı yayına bağlandığı BBC'de, PKK terörü ile ilgili sorulan sorular yüzünden oldukça zor anlar yaşadı.

  "PKK'YI NEDEN KINAMIYORSUNUZ"

  İngiliz BBC World'un spikeri Zeinab Badawi canlı yayında ağırladığı Ertuğrul Kürkçü'ye, hemen her gün terör eylemlerine imza atan ve 23 askeri şehit eden PKK'yı neden kınamadıklarını sordu.

  PKK terörü sorulunca yüzü kızaran HDP li #1

  YÜZÜ KIZARDI, TER DÖKTÜ

  Bunun üzerine Ertuğrul Kürkçü, barış sürecinin sekteye uğradığını ve bir an önce devam etmesi gerektiğine yönelik bir açıklama yaptı. Sorusuna cevap alamayan muhabir ısrarla "PKK'yı kınamayacak mısınız" dese de Ertuğrul Kürkçü oralı olmadı. Kürkçü'nün kaçamak cevaplarına dikkat çeken BBC spikeri bunun üzerine "Barış istiyoruz diyorsunuz ama PKK saldırılarını kınamıyorsunuz. Bu şekilde barış mümkün mü" dedi. Ertuğrul Kürkçü, BBC spikerinin zor soruları karşısında kızardı, adeta ter döktü.

  PKK terörü sorulunca yüzü kızaran HDP'li VİDEO

  PKK terörü sorulunca yüzü kızaran HDP li #2


  Görüş Bildir