Euro
10.1695
0.08%
Dolar
8.6617
-0.03%
Altın
491.67
0.75%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
380.600
-7.78%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  PKK'dan Ahmet Kaya Köprüsü'ne bombalı saldırı

  Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsü'nü havaya uçurmak için PKK'lılar bombalı saldırı düzenledi.
  • Ajanslar
  • 21.08.2015 - 09:26
  PKK'dan Ahmet Kaya Köprüsü'ne bombalı saldırı

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde Abdulkadirpaşa ile Devrim mahallelerini birbirine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü'ne PKK'lılar tarafından bombalı saldırı düzenlendi.

  3 KİŞİ YARALANDI

  PKK'lılar köprüye yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba ilçenin her tarafından duyulurken, vatandaşlar korku ve panik yaşadı. Patlamada Ahmet Kaya Köprüsü çevresinde bulunan 3 kişi yaralandı.

  PKK dan Ahmet Kaya Köprüsü ne bombalı saldırı #1

  Patlamanın şiddetiyle köprü çevresinde bulunan ev, işyerleri ve araçlarda buyük hasarlar oluştu. Kapı ve pencereleri kırılan binaların bazılarında büyük delikler oluştu. Bazı evlerdeki eşyalar da kullanılamaz hale geldi.

  VALİLİK AÇIKLAMASI

  Mardin Valiliği, Nusaybin'de PKK'lıların Ahmet Kaya Köprüsü'ne düzenlediği bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

  PKK dan Ahmet Kaya Köprüsü ne bombalı saldırı #2

  "20.08.2015 günü saat 20.00 sıralarında ilimiz Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa Mahalles'nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsü, terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yerleştirmek suretiyle havaya uçurulmaya çalışılmış ancak, patlama sonrası köprüde hafif maddi hasar meydana gelmiştir. Nusaybin ilçemizde özellikle Abdulkadirpaşa Mahallesi'nde hendekler kazıp, barikatlar kurarak güvenlik güçlerini sözde engellemeye çalışan terör örgütü, bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayatını çekilmez bir hale getirmektedir.

  PKK dan Ahmet Kaya Köprüsü ne bombalı saldırı #3

  ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

  Aynı şekilde mahallenin güzergahında olan Ahmet Kaya Köprüsü'nü havaya uçurma girişimi de, örgütün bu bölgedeki vatandaşları önemsemediğinin göstergesidir. Güvenlik kuvvetlerimiz, içinde Nusaybinlilerin de olduğu tüm Mardin halkının huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütünün bütün çabalarını boşa çıkarmaya devam edecek, bu yöndeki çalışmalarını aynı kararlılıkla hız kesmeden sürdürecektir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir