Euro
15.2915
0.33%
Dolar
13.5832
0.79%
Altın
793.9270
-0.90%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
510.626
1.50%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C

  PKK'dan üniversitelilere aşk pususu

  PKK öğrencilere sevgili bile buluyor..
  • 15.08.2012 - 08:19
  PKK'dan üniversitelilere aşk pususu

  PKK dan üniversitelilere aşk pususu #1

  Hacette Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Tuncer, başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin öğrencileri nasıl yanlarına çektiklerine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu: Üniversitelerdeki etkinliklerini giderek artırıyorlar. Yurt, sosyal çevre gibi olanaklarla öğrenci avlıyor, hatta sevgili bile buluyorlar

  Türkiye'nin yaz gündemine, PKK'nın CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırması ve bölgeden gelen şehit haberleri otururken, başta PKK olmak üzere yasadışı örgütlerin üniversitelerdeki etkinliklerine ilişkin çarpıcı tespitler Hacette Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Tuncer'den geldi. Tuncer'in mesajlarında öne çıkan başlıklar şöyle:

   PKK SEVGİLİ BİLE BULUYOR

  Akşam'ın haberine göre;  maalesef başta PKK olmak üzere yasa dışı terör örgütleri bizim üniversitemiz de dahil çok etkinler. Bundan kaygı duymamak mümkün değil. Örgütler öğrencilere başta yurt olmak üzere, sosyal çevre gibi çeşitli olanaklar sağlayarak sempatizan topluyor, cazip tur ve etkinliklerle göz boyuyorlar. İnanmayacaksınız ama örgütler gençlere sevgili bile buluyorlar.

  ÖĞRENCİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

   Bu durumda bizim üniversite olarak öğrencilerimize sahip çıkmamız, onları kucaklamamız, sorunlarına, sıkıntılarına ortak olup çözüm odaklı çalışmamız gerekiyor. Öğrencilerimizin üzerinde hassasiyetle durup onların ihtiyaçlarını karşılamamız lazım. Terör örgütü sokaktaki adamın işine yaramayacağını anladı. Ama üniversite öğrencisi, düşünen akıllı insanlar eğer kötü yönde kullanılırsa, daha kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

  YURT ÖĞRENCİLERİNE YAŞAM KOÇU

  Bu amaçla Hacettepe'nin yurt olanaklarını artırmayı hedefliyoruz. 10 bin öğrenci kapasiteli yeni bir yurt inşa edebiliriz. Bunun için yerimiz de, projemiz de hazır. Ayrıca yurtta kalan öğrencilerimizin sorunlarıyla ilgilenen 'öğrenci koçları'nı devreye sokmak istiyoruz. Bu koçlarla yasadışı faaliyetlere meyilli öğrencilerimizi belirleyip, 'iş işten geçmeden' çözüm üretebiliriz.

  HACETTEPE'NİN ANAYASA TASLAĞINDA VATANDAŞ TANIMI: 'TÜRKİYE HALKI'

  HACETTEPE Üniversitesi olarak bünyemizde bir 'Anayasa Taslağı' hazırladık. Farkı anabilim dallarından 9 akademisyenimizin ortak çalışmaları sonucu hazırlanan bu taslak, geçtiğimiz günlerde madde yazımına başlayan TBMM Anayasa Komisyonu'na da sunuldu. Üniversitemizin 230 madde ve 25 bin 210 sözcükten oluşan taslağında vatandaşlık tanımı 'Türkiye halkı' şeklinde ifade edildi.


  Görüş Bildir