Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
493.104
-4.37%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  PKK'lı teröristler İpek Yolu'nu patlattı

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde uluslararası İpek Yolu'nda teröristler tarafından menfeze konan bomba patlatıldı.
  • CHA
  • 25.08.2015 - 11:46
  PKK'lı teröristler İpek Yolu'nu patlattı

  Mardin'in Nusaybin İlçesi'nden geçen ve Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'na giden, duble yol olan uluslararası İpek Yolu'nun Kızıltepe İlçesi yönüne, bir grup PKK'lı tarafından dün gece bombalı saldırı düzenledi.

  Karayolunun Nusaybin'deki Tepeüstü Mahallesi kesiminde menfeze tuzaklanan bomba gece yarısı uzaktan kumanda ile infilak ettirildi.

  BİR ŞERİT KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Büyük gürültüyle patlayan bomba çevrede paniğe neden olurken saldırıda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Büyük hasar meydana gelen karayolunun bir şeridi kullanılamaz hale geldi.

  PKK lı teröristler İpek Yolu nu patlattı #1

  Karayoluna bombalı saldırı ardından güvenlik güçleri geniş güvenlik önlemleri alarak karayolunu çift yönlü trafiğe kapattı. Karayolunda başka bomba olup olmadığını belirlemek için çalışmalara başlanmadan bölgeye frekans karıştırıcı Jammer'li araçlar getirildi.

  PKK lı teröristler İpek Yolu nu patlattı #2

  PATLAYICI ARAMASI YAPILDI

  Bomba uzmanları dedektör köpeklerle karayolunda patlayıcı araması yaptı. Yapılan aramada herhangi bir patlayıcıya rastlanılmadı. Yaklaşık 1 saat süren çalışma ardından uzun araç kuyrukları oluşan duble karayolu diğer yönden çift yönlü trafiğe açıldı.

  PKK lı teröristler İpek Yolu nu patlattı #3


  Görüş Bildir