Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.213
-0.37%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C
  PKK'lı teröristler Şırnak'ta okula saldırdı

  PKK'lı teröristler Şırnak'ta okula saldırdı

  PKK'lı teröristler bu sabah Şırnak'ın İdil ilçesinde öğrenciler eğitimdeyken 8 okul ve bir yurda saldırdı.
  • 14.01.2016 - 14:39

  İdil'de bugün sabah saatlerinde okula giden öğrenci ve öğretmenler, PKK’lı teröristlerin saldırılarında büyük tehlike yaşadı.

  8 OKUL VE 1 YURDA SALDIRDILAR

  Turgut Özal, Yeni ve Yukarı olmak üzere 3 mahallede bulunan İdil Anadolu Lisesi, İdil Çok Programlı Anadolu Lisesi, İdil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bener Cordan İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Veysel Karani Ortaokulu, Anafartalar İlkokulu ve Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu’na PKK’lı teröristler tarafından molotof kokteylli, havai fişek ve ses bombaları ile saldırı düzenlendi.

  PKK lı teröristler Şırnak ta okula saldırdı #1

  EĞİTİM KISITLI SÜRÜYORDU

  Cizre ve Silopi’de yasağın başladığı 14 Aralık tarihinden sonra PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’nin tehditleri nedeniyle eğitim sadece, güvenlikli mahallelerde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlk ve Orta Okulu ile İmam Hatip Orta Okulu ve İdil Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde eğitim devam ediyordu.

  PKK'lı teröristler Şırnak'ta okula saldırdı VİDEO

  PKK lı teröristler Şırnak ta okula saldırdı #2

  ÖĞRENCİLER PAZARTESİ DERS BAŞI YAPMIŞTI

  PKK'lıların tehditleri nedeniyle bir ayı aşkın süredir eğitimlerin yapılmadığı 8 okulda okuyan öğrenci velilerine geçen hafta sonu okul yöneticileri, cep telefonu ile gönderdiği mesajla sınavların yapılması için öğrencilerin okula gelmesini istedi. Pazartesi gününden bu yana da saldırıya uğrayan 8 okul öğrencileri de okula gelerek sınavlara girdi.

  PKK lı teröristler Şırnak ta okula saldırdı #3

  Bugün sabah saatlerinde okula giden öğrenciler ve öğretmenler dersteyken, teröristlerin ses bombalı, havai fişekli ve molotof kokteylli saldırısına uğradı. Sınıflarında dersler yapılırken meydana gelen patlamalarda, öğrenciler ve öğretmenler büyük tehlike atlattı.

  ÖĞRENCİLER ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA OKULU TERKETTİ

  Öğretmenlerin kontrolünde sınıflardan çıkan öğrenciler, çığlıklar içerisinde okulu terketmeye çalıştı. Polisin zamanında müdahalesiyle, okullara yönelik saldırılarda can kaybı yaşanmadı


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir