Euro
15.2841
-0.02%
Dolar
13.5925
0.02%
Altın
793.1040
-0.19%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
496.599
-1.76%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  PKK'lının babasından yürek yakan haykırış - Video

  PKK'lının babasından yürek yakan haykırış - Video

  Oğlunu kısa sıra önce kaybeden PKK'lının babası barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.
  • 16.11.2012 - 14:50

  PKK lının babasından yürek yakan haykırış - Video #1

  Siirt'in Pervari ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Diyarbakırlı Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın baba evinin bulunduğu köyde ikamet eden ve terörist olan oğlu güvenlik kuvvetleri ile girdiği çatışmada öldürülen Hüseyin Odabaşı, şehit cenazesinde evine Türk bayrağı astı.

  "HUZUR İÇİNDE KARDEŞÇE YAŞAYALIM"

  Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Başarı köyünde defnedilen şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın babasına ait evin karşısında bulunan ve oğlu dağda öldürülen Hüseyin Odabaşı, cenaze defin işlemleri ve taziye boyunca şehit ailesine destek verdi.

  PKK'lının babası Hüseyin Odabaşı'nın haykırışı

  PKK lının babasından yürek yakan haykırış - Video #2

  Komşusu şehit olan terörist babası evine Türk bayrağı asarak terör örgütüne Türk-Kürt kardeşliği mesajı gönderdi. Gaziantep'te mühendislik fakültesinde okurken kandırılarak dağa çıkarılan oğlu Bedri Odabaşı'nın 2009 yılında Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde güvenlik kuvvetleri ile girdiği bir çatışmada öldüğünü söyleyen acılı baba Hüseyin Odabaşı, "Terör olaylarının bir an evvel bitmesini, huzur içinde, kardeşçe yaşamak istediklerini söyledi. Acılı baba Odabaşı, "Ben kan akmasını istemiyorum, ana, baba ciğeri yansın istemiyorum. Kardeşlik, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Yeter artık, ana baba ciğeri yanmasın. Huzur ve barış istiyoruz. Allah için bu kanın durmasını istiyoruz" dedi.

  "ALLAH KİMSEYE EVLAT ACISI YAŞATMASIN"

  Eskiden bölgede kan davalarının olduğunu ve insanların sürekli birbirini vurduğunu belirten Hüseyin Odabaşı, bu sorunun bittiğini ancak terör olayları ile yine insanların öldürüldüğünü dile getirdi. Odabaşı, "Eskiden kan davaları vardı, vurmakla kırmakla bir yere varılmadı. Kan davaları bitti herkes huzur içinde. Bu dava da bitse huzur içinde yaşarız. Herkes çoluk çocuğu ile birlikte yaşamak ister. Hiçbir baba çocuğunun dağa çıkmasını istemez. Bunu Başbakan da biliyor genelkurmay da biliyor. Evlat acısı görmek zordur, Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.


  Görüş Bildir