Euro
10.0769
-0.1%
Dolar
8.2911
0.14%
Altın
489.49
0.07%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
473.095
0.48%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  PKK'nın kadınları isyanda: Umutsuz dağ kadınları

  PKK'nın kadınları isyanda: Umutsuz dağ kadınları

  PKK'nın kadın yöneticilerinin telsiz konuşmaları dinlemeye takıldı..
  • 01.12.2011 - 08:57

  PKK nın kadınları isyanda: Umutsuz dağ kadınları #1

  PKK, Kazan'da büyük darbe yedi! En büyük kaybı ise kadın teröristler verdi. Bunun üzerine 'bayan yoldaşlar' sözde erkek yöneticilerine tepki gösterdi

  ERKEK YÖNETİCİLERE KAZAN KALDIRDILAR

  Türkiye'nin sınır içi ve sınır dışındaki operasyonları, terör örgütü PKK'yı çözülme noktasına getirdi. Kurumaya yüz tutan bataklık, en büyük darbeyi ise Hakkari'deki Kazan Vadisi'nde yedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kazan Vadisi'nde başlattığı operasyonda, çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Ancak öldürülen teröristler içerisinde 25'e yakın kadın olması, kanlı örgütte kadın kavgası başlattı. Kadın yapılanmasının sözde sorumlusu olan terörist Zozan Çewlik, örgütün erkek yöneticilerine kazan kaldırdı. PKK'lı Zozan Çewlik, Kazan Vadisi'ndeki operasyonlardan sonra telsizden "Pratiksiz yoldaşların ölümünden siz sorumlusunuz" diyerek Fehman Hüseyin'e ve Duran Kalkan'a çağrı yaptı.

  DURAN'I KAMPTAN KOVDU

  Terörist Zozan Çewlik, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü vesilesiyle kampa gelip konuşma yapmak isteyen sözde liderlerden Duran Kalkan'ı kamp içine de almadı. Çewlik, "3 ayda verdiğimiz yoldaş (kadın terörist) kaybı, 30 yılın kaybından fazla. Sen de sorumlusun. Yoldaşlar seni istemiyor" diyerek terörist Kalkan'ı kamptan kovdu. Duran Kalkan da, "Bunun hesabını verirsin" diyerek korumalarıyla birlikte kanlı örgütün kamp kapısından geri döndü. Bu olayın ardından Çewlik, örgütün Kandil bölgesinde düzenlenen hiçbir etkinliğine çağrılmadı.

  TELSİZLER KANITLADI

  Terör örgütü PKK'daki kadın kavgası, telsiz konuşmalarına da yansıdı. İstihbarat birimleri, "peşlin" ile "sözdar" kod adlı iki kadın teröristin 25 Kasım'da kaydedilen telsiz konuşmalarını ele geçirdi. Konuşmalar PKK'daki kadın kavgasını gözler önüne serdi.

  İŞTE O KONUŞMA

  Peşlin: Beni duyuyor musun Sözdar? (2 defa)

  Sözdar: Duyuyorum 3.3 açık ve net.

  Peşlin: Koma Bejan (Zozan Çewlik) Abbas (Duran Kalkan) olayını duydun mu?

  Sara: Doğrudur, doğrudur.

  TIME FOTOĞRAFÇISININ OBJEKTİFİNDEN PKK

  PKK nın kadınları isyanda: Umutsuz dağ kadınları #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir