Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.652
-0.69%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  PKK'nın önemli isimleri öldürüldü

  Geniş kapsamlı operasyonlarda terör örgütünün komutan düzeyindeki isimleri öldürüldü.
  • 20.06.2012 - 14:56
  PKK'nın önemli isimleri öldürüldü

  PKK nın önemli isimleri öldürüldü #1

  Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 8 askeri şehit eden, 19 askeri de yaralayıp kaçan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla karadan ve havadan başlatılan operasyonlar aralıksız sürüyor.

  PKK'NIN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

  Kuzey Irak topraklarında başlatılan takip operasyonu devam ederken, örgütün olası tuzaklarına karşı güvenlik güçleri detektörlerle arazi taraması yaparak ilerlemesini sürdürüyor. Çatışmada ölü olarak ele geçirilen teröristlerin komutan düzeyinde olduğu belirtildi.

  Star gazetesinden Şeyhmus Çakan'ın haberine göre; Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı pistinin onarımda olması nedeniyle Adana ve Malatya'da konuşlandırılan F-16'lar Kuzey Irak'taki PKK kamplarına bomba yağdırdı. Türk savaş uçakları Amadiya ilçesine bağlı Avaşin, Zap ve İran sınırına kadar uzanan Zagroslar sıra dağlarındaki PKK hedeflerini bombaladı.

  İKİYAKA DAĞI'NA KAÇTILAR

  PKK'lılar tarafından Dağlıca Bölgesi'ndeki 3 ayrı askeri üs bölgesine yapılan saldırının ardından bölgede askeri hareketlilik aralıksız sürdü. Yüksekova'daki 34'üncü Hudut Alay Komutanlığı'nda Sikorsky helikopterlerle sürekli çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar indirildi. Kobra helikopterler de çatışma bölgesinde belirlenen terörist hedefleri bombaladı. Ayrıca helikopter pistinde sürekli ambulanslar hazır bulunduruldu. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, Hakkari'nin İkiyaka Dağı'na kaçtıkları yönündeki istihbarat bilgileri üzerine operasyon bu alanda yoğunlaştırıldı. Kış üstlenmesini bu dağda geçiren PKK'lı teröristlerin, havaların ısınmasıyla birlikte eylem hazırlığına geçtikleri öğrenildi.

  ŞEMDİNLİ'DE 300, ÇUKURCA'DA 250 TERÖRİST DOLAŞIYOR

  İstihbarat birimleri, Yüksekova Dağlıca bölgesinde saldırıyı gerçekleştiren 300 kadar teröristin Şemdinli bölgesine kaydığı yönünde bilgiler alındığını söylediler. Çukurca ilçesi kırsal alanında da 250 kadar teröristin hareket halinde olduğu yönünde istihbarat alan güvenlik birimleri Star'a şu açıklamada bulundu: "Hakkari'de kötü hava koşulları nedeniyle kış ayında istenilen düzeyde operasyon yapılmadı. Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle İkikaya Dağı'nda bulunan örgüt üyeleri saklandıkları yerlerden çıkmaya başladı. Önümüzdeki süreçte benzer saldırılar olabilir. Bu konuda istihbarat raporları hazırlandı ve ilgili yerlere bildirildi. Kışı sürekli saklanarak geçiren PKK'lılar, hem süreci sabote etmek, hem de etrafa yeniden korku salmak için eylemlerini bir süre arttırabilirler."

  SAVUNMA BİRLİKLERİ IRAK'A GİTTİ

  Yüksekova İlçesi'ndeki saldırının ardından PKK'nın savunma birlikleri olarak bilinen bir grubun Irak'a gittiği öğrenildi. İstihbarat birimlerinin raporlarına göre, güvenlik güçleri operasyonlarını yoğunlaştırdı. Çatışmada ölü olarak ele geçirilen teröristlerin kimliklerinin belirlenmesine çalışılırken, bazı örgüt üyelerinin komutan düzeyinde olduğu belirtildi.


  Görüş Bildir