Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.500
3.32%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  PKK'nın Sur'a gönderdiği cephane ele geçirildi

  PKK'nın Sur'a gönderdiği cephane ele geçirildi

  Diyarbakır Sur'da PKK'ya yönelik operasyonda, teröristlere ulaştırılması hedeflenen çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
  • DHA
  • 17.01.2016 - 15:19

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından yapılan istihbarat çalışması sonucunda sokağa çıkma yasağının devam ettiği merkez Sur İlçesi'ndeki PKK'lılara ulaştırılmak üzere yüklü miktarda silah ve mühimmat dolu bir araç tespit edildi.

  Sur İlçesi İskenderpaşa Mahallesi Azizoğlu Sokak içerisinde park halinde bulunan araca dün gece polis ekiplerince operasyon yapıldı. Yapılan ilk arama ardından Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen araçta detaylı arama yapıldı.

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #1

  PKK'nın Sur'a gönderdiği cephane ele geçirildi VİDEO

  ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

  Yapılan kontrollerde aracın içinde 1 Kalaşnikof, 1 Kanas ve 1 Biksi olmak üzere 3 uzun namlulu silah ile 36 el bombası, 48 anti tank roket mühimmatı, 41 anti personel roket mühimmatı, 90 roketatar sevk motoru, 22 el bombasına ait fünye, 82 Kalaşnikof şarjörü, 1860 adet uzun namlulu silaha ait fişek, 2 büyük metal kutu içinde Kalaşnikof fişeği, 1 Kanas dürbünü, 4 Kanas şarjörü ve çok sayıda uzun namlulu fişek mayonu ele geçirildi.

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #2

  EN BÜYÜK CEPHE SEVKİYATI ENGELLENDİ

  Terörle mücadele uzmanları ele geçirilen silah ve mühimmatların Sur İlçesi'ndeki PKK'lılara ulaştırılmak üzere Diyarbakır'a gönderildiğini belirtti. Aracı kimin getirdiğini ve silahların nereden alındığının araştırıldığını belirten yetkililer, operasyonun yapılması ile örgüte gönderilen en büyük cephe sevkiyatının engellenmiş olduğunu kaydetti.

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #3

  Uzmanlar Sur İlçesi'nde ele geçirilen mühimmat arasında örgütün 'Kız keleşi' dediği kısa Kalaşnikof silaha ait çok sayıda mermi ele geçirildiğini belirten uzmanlar, son dönemde şehit olan veya yaralanan güvenlik görevlilerinin vücutlarından bu mermilerin çıktığını söyledi.

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #4

  OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

  Örgütün Sur İlçesi'ndeki yakın mesafe saldırı ve kısa menzil suikastlarda bu silahı çok sık kullandığını belirten uzmanlar, ele geçirilen 5.45 milimetre çapında mermilerin de çelik yeleği delme özelliğinin bulunduğunu kaydetti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı devam edileceğini belirtti.

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #5

  PKK nın Sur a gönderdiği cephane ele geçirildi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir