Euro
10.3162
2%
Dolar
8.7653
1.31%
Altın
493.36
0.29%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
391.203
3.96%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  PKK'nın tehditleri TSK'yı harekete geçirdi

  PKK, Şırnak-Van karayolunun yapımına engel olmak için her yolu deniyor.
  • 24.11.2013 - 12:32
  PKK'nın tehditleri TSK'yı harekete geçirdi

  PKK nın tehditleri TSK yı harekete geçirdi #1

  PKK, yapımı devam eden yeni Şırnak-Van karayolunda şantiye basıp, toplam 9 iş makinesinden dört tanesini yaktıktan sonra tamamını uçuruma yuvarladı. Bunun üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı, hareke geçti.

  Yol yapım çalışmasının emniyetli bir şekilde sürdürülüp, PKK'lılar tarafından yapılabilecek saldırıların önlenmesi amacıyla bir Jandarma Komando Timi, bir Jandarma İç Güvenlik Timi, bir mayın arama köpeği ve üç adet taktik tekerlekli zırhlı araç, keşif, gözetleme ve emniyet faaliyeti yapmak için bölgede görevlendirildi. Çözüm sürecinde, PKK'nın 18 Kasım'da gerekleştirdiği saldırıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da tepki göstermişti.

  'ÜSTLERİMİZDEN TALİMAT ALDIK, YOLU YAPTIRMAYACAĞIZ'

  Genelkurmay Başkanlığı olayla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

  'Şırnak/Merkez ilçe Yoğurtçular Köyü mülki sınırları içerisinde yapımı devam eden yeni Şırnak-Van karayolunun beşinci kilometresindeki inşaat sahasına 18 Kasım 2013 tarihinde gelen 10-12 kişilik bölücü terör örgütü mensubu şantiyede bulunan 22 işçiyi toplayarak, "Biz daha önce sizi ikaz etmedik mi? Bu yol yapılmayacak. Bu yol Van yolu değil, bizim kampımıza giden yoldur. Üstlerimizden talimat aldık, bu yolu yaptırmayacağız" şeklinde tehdit etmeyi müteakip inşaat alanında bulunan; altı kamyon, bir tanker, bir ekskavatör ve bir dozer olmak üzere toplam dokuz araç/iş makinesinden dört tanesini yaktıktan sonra tamamını uçuruma yuvarlamışlardır.

  Bölücü terör örgütü mensupları, olaydan sonra bölgeden kaçmışlardır. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir