Petrol
82.79
-1.10%
Euro
19.3146
-0.47%
Dolar
18.6195
-0.08%
Altın
1.047
-0.38%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
308.856
-1.81%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  PKK'nın yeni planı Türk Bayraklı tişört giyip tünel kazmak

  Şehir içinde rahat keşif yapabilmeleri için Türk bayraklı tişörtler giydikleri gelen bilgiler arasında..
  • Haber Merkezi
  • 29.06.2017 - 08:53
  PKK'nın yeni planı Türk Bayraklı tişört giyip tünel kazmak

  PKK nın yeni planı Türk Bayraklı tişört giyip tünel kazmak #1

  Son bir yıldır darbe üstüne darbe alan terör örgütü PKK’nın yeni dönem stratejileri geliştirerek, Türkiye’de ses getirecek kanlı eylem girişimleri içine girdiği tespit edildi.

  YENİ STRATEJİ PEŞİNDELER

  2017’de Türkiye’den sadece 48 kişinin katıldığı PKK terör örgütünün ülke sınırları içindeki silah ve yaşam malzemesi sakladığı kampları da yerle bir edildi. Habertürk'ten Helin Şahin'in haberine göre örgütün, yeni stratejilerle kanlı eylem planları hazırlığında olduğu kaydedildi.

  YABANCI PLAKALI ARAÇ KİRALIYORLAR

  İstihbarat birimlerinin ulaştığı bilgilere göre, PKK Bağlar, Derik, Nusaybin ve Irak sınırına yakın bölgelerde yeniden tüneller kazmaya başladı. Kamu binaları, jandarma karakolları ve emniyet binalarını hedef seçen örgütün, özellikle yurtdışına kayıtlı olan yabancı plakalı araçlar kiraladığı saptandı.

  KREM KUTULARI İÇİNDE PATLAYICI MADDELER

  Örgütün dikkat çekmeyen küçük ebatlı patlayıcı maddeler üreterek bunları çantalarda taşınabilir krem kutuları içine yerleştirdikleri belirlendi.

  TÜRK BAYRAKLI TİŞÖRTLER

  Örgütün, militanlarına, şehir içinde rahat keşif yapabilmeleri için Türk bayraklı tişörtler, polis kıyafeti, zabıta veya temizlikçi elbisesi giymeleri talimatı verdiği kaydedildi.

  'KÖSTEBEK' TÜRÜ YAPILANMA

  TSK tarafından sık sık hava saldırılarına maruz kalan terör örgütünün bundan korunmak için ise köylerde “Köstebek” türü yapılanmaya gitmeye başladığı bildirildi.

  Buna göre, köylerde kazılacak ufak çaplı tüneller veya çevredeki mağaralara küçük küçük gruplar şeklinde silahlı örgüt mensupları yerleştirilecek. Örgütün Karadeniz, Amanoslar, Sivas Koçgiri, Sinek Yaylası’ndaki yapılanmalarını yeniden harekete geçirme talimatı verdiği bildirildi.


  Görüş Bildir