Euro
10.9066
0.52%
Dolar
9.3554
0.26%
Altın
533.74
0.74%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
582.157
0.60%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  PKK'nın yeni taktiği çocukları öldürmek

  PKK taktik değiştirdi..
  • 22.11.2012 - 13:45
  PKK'nın yeni taktiği çocukları öldürmek

  PKK nın yeni taktiği çocukları öldürmek #1

  Türkiye’nin terörle mücadelede profesyonel askerler ve özel harekat polislerine ağırlık vermeye başlamasıyla köşeye sıkışan bölücü terör örgütü PKK da taktik değiştirdi. Bir emniyet yetkilisi, örgütün, ailelerinden koparıp, kısa süreli eğitim verdiği çocukları çatışma bölgelerine gönderdiğini; bunların kısa sürede ölmelerinin ve böylelikle terörist cenazelerinin sayısının artmasının sağlanıp, halkın sokağa çıkmasının amaçlandığını kaydetti.

  ÇOCUKLARINIZLA İLGİLENİN UYARISI

  Ailelere çağrıda bulunan yetkili, çocuklarıyla ilgilenmelerini istedi. Terörle mücadele daha etkin olmak ve operasyonel gücü arttırıp bölücü terör örgütünü etkisiz hale getirmek için profesyonel birliklere ağırlık veren Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü, düzenlediği operasyonlarla PKK’ya büyük kayıplar verdirdi. Yalnızca 1 Ocak ile 31 Ekim 2012 tarihleri arasında 530 PKK’lı terörist öldürüldü. Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde geçen yaz, ’Vur kal’ taktiği uygulamaya çalışıp hüsrana uğrayan ve operasyonlarla iyice köşeye sıkışan bölücü terör örgütü PKK’nın yeni bir taktiği ortaya çıktı.

  ÖRGÜTE KATILDIĞI GÜN ELİNE SİLAH VERİLİP ÇATIŞMAYA SOKTULAR

  Hakkari merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Kırıkdağ Köyü arkasında bulunan Kırıkdağ Mevkii’ndeki bir taş ocağına geçen 19 Ekim’de operasyon düzenleyen Hakkari Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu (44), polis memurları Ertuğrul Polat (29) ile Okan Koç (28) şehit olurken; 3 terörist öldürüldü, 1 terörist de yaralı ele geçirildi. O saldırıda yaralı olarak yakalanan ve tedavisi yapılan 16 yaşındaki E.G.’nin, PKK’ya çatışma günü katıldığı ve eline silah verildiği ortaya çıktı.

  5 AYDA 180 ÇOCUK PKK'YA KATILDI

  Hakkari’de yalnızca 5 ay içinde 180 çocuğun terör örgütü PKK’ya katıldığı, bunlardan bir çoğunun ise kaçırıldığı öğrenildi. Bir emniyet yetkilisi, örgütün, ailelerinden koparıp, kısa süreli eğitim verdiği çocukları çatışma bölgelerine gönderdiğini; bunların kısa sürede ölmelerinin ve böylelikle terörist cenazelerinin sayısının artmasının sağlanıp, halkın sokağa çıkmasının amaçlandığını kaydetti. Cenazeleri fırsat bilen teröristlerin burada çeşitli provakasyonlarla bölgede yaşayanlarla güvenlik güçlerini karşı karşıya getirmeye çalıştığını ifade eden yetkili, halkın büyük çoğunluğunun örgütün karşısında olduğunu ve yakınlarının PKK’ya katılmasına karşı çıktıklarını belirtti.

  İLK NÖBETİNDE TESLİM OLDU

  Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalında, sınıra yakın bir karakola gidip askere teslim olan 15 yaşındaki çocuğun verdiği ifade ise PKK’nın yeni taktiğini gözler önüne serdi. Adı açıklanmayan çocuk, babasıyla çobanlık yaptığını, teröristlerin kendisini kaçırdığı ve Irak’ın Kuzey’indeki Haftanin kampında 45 gün silahlı eğitim aldığını ardından da 25 kişilik terörist grupla, Çukurca kırsalına geldiklerini, burada kendisine askeri birliklerin yerlerinin gösterildiğini ve Irak’ın Kuzeyi’ndeki bir mağarada kaldıklarını dile getirdi. Teslim olan çocuk ifadesinde, eline silah verilip mağara girişinde nöbete gönderildiğini bunu fırsat bilip kaçtığını ve ailesine kavuşmak istediği söylediği öğrenildi.

  ’ŞERVAN EĞİTİMİ’ 1 AYA İNDİRİLDİ

  Eleman sıkıntısı çeken bölücü terör örgütü PKK’nın benzer çocuk kaçırma olaylarını Irak’ın kuzeyindeki birçok köyde de yaptığını hatırlatan emniyet yetkilisi, son zamanlarda teslim olan ya da yakalanan teröristlerin ifadelerindeki bir ayrıntıya dikkat çekti. Yetkili, PKK’lıların, ’Şervan Eğitimi’ dedikleri, örgüte yeni katılanlara verilen ve 6 ay süren silahlı eğitimin de son taktik gereği 1 aya indirildiğini dile getirdi.

  AİLELERE ÇAĞRI

  Emniyet yetkilisi, ailelere de çağrıda bulunup, çocuklarını ilgisiz bırakmamalarını istedi. Zor şartlarda büyüyen çocukların daha kolay kandırıldığını da ifade eden yetkili, dağa çıkan çocukların gerçeği gördükten sonra pişman olduklarını, ancak örgütün ölüm tehdidi nedeniyle geri dönemediklerini kaydetti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir