Euro
10.14
0.18%
Dolar
8.5493
-0.11%
Altın
497.19
0.41%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.859
5.21%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  PKK'ya bilgi sızdıran FETÖ'cü Cemal Bulut'un ifadesi

  PKK'ya bilgi sızdıran FETÖ'cü Cemal Bulut'un ifadesi

  PKK'ya MİT'çi listesi veren FETÖ'cü, iddiaları reddetti. Polis, Metina kampından sinyal veren telefonunun HTS raporunu önüne koydu
  • 28.01.2017 - 11:53

  FETÖ'nün doğu illerindeki eğitim kurumlarında bir süre görev yapan ve örgüt hiyerarşisi içerisinde hızla yükselerek "Türkiye eğitim imamı" olduğu iddia edilen Cemal Bulut'un ifadesi ortaya çıktı.

  Akşam gazetesinden Muammer Başkan'ın haberine göre, en son Kaynak Holding'te İK müdürü olan Bulut ifadesine FETÖ'nün PKK ve K. Irak imamı Talip Büyük'ün Işık Okulları'nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu ve okulun ihtiyaçlarını Kaynak Holding'ten aldıkları için görüştüklerini anlatı.

  HTS KAYITLARI YALANINI ORTAYA ÇIKARDI

  Büyük ile Kuzey Irak'ta ürün memnuniyeti için 2013-2014'te görüştüğünü ancak PKK ile hiç görüşmediğini söyleyen Bulut'un HTS kayıtları ifadesini yalanladı. Çünkü Bulut ile Büyük'ün o tarihlerdeki sinyali Metina’dan çıktı.

  FETO'YLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

  Amerika'ya yaptığı gezide Fetullah Gülen'i ziyaret ettiğini ve toplantılarına katıldığını kabul eden Bulut, örgüt üyeliğini inkar etti.

  PKK ya bilgi sızdıran FETÖ cü Cemal Bulut un ifadesi #1

  BANKA HESABINDAKİ PARA

  Bulut, ByLock'la ilgili soruya ise "ByLock'u kısa süre kullandım. Meraktan yükledim" yanıtını verdi. Bank Asya'da hesabı olmadığını söyleyen Bulut'un banka kayıtlarında 1 milyon 200 bin TL'nin üzerinde parasının olduğu tespit edildi.

  MİT AJANLARININ LİSTESİNİ PKK'YA VERDİ

  Bulut'un ticari faaliyet bahanesiyle Metina'ya gidip PKK'ya FETÖ'den aldığı ve terörle mücadelede kullanılan stratejileri, kozmik bilgileri, istihbarat çalışmalarına ilişkin önemli belgeler ile PKK'nın içine sızmış MİT ve emniyet mensuplarının listesini verdiği iddia ediliyor.

  PKK ile görüşen FETÖ imamı tutuklandı VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir