Petrol
113.15
1.96%
Euro
17.5291
0.02%
Dolar
16.6307
0.63%
Altın
972.84
0.41%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.335
-0.03%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Protestocu öğrenciler: Beyaz'la bir derdimiz yok

  Beyaz'ın programına katılarak "Hepimiz Ayşe öğretmeniz" sloganları atan grup, "Bu yangın ya bitecek ya herkese değecek" dedi.
  • 18.01.2016 - 15:22
  Protestocu öğrenciler: Beyaz'la bir derdimiz yok

  Protestocu öğrenciler: Beyaz la bir derdimiz yok #1

  Beyaz Show'a telefonla bağlanıp polisi askeri katliamcı gibi gösteren sözde öğretmene bir hafta sonra aynı programda destek eylemi düzenleyen Öğrenci Kolektifleri, açıklama yaptı.

  "Yok öyle ülkenin bir yanı yangın yeriyken bir yerinde kahkahalar" başlıklı açıklamaya "Kötü başlayan bir günün yüzlerde gülümsemeyle bitmesine katkı sunmaktan mutluyuz" sözleriyle başlanırken, "Ya bitecek bu yangın ya da herkese değecek" denildi.  Açıklamaya şöyle devam edildi:

  "BOYUNA KADAR KANA SAPLANMIŞ SAVAŞ REJİMİ.."

  "Pervasızca süren savaşlar ancak kulaklar tıkanır, gözler kapanırsa katlanılabilir hale geliyor. Biz katlanmayacağız. Boynuna kadar kana saplanmış bir savaş rejimine dur diyemeyecek kadar da onurumuz kalmazsa, yaşanacak tek bir günün bile anlamı kalmamış demektir. Herkesi susturduklarını sandıkları anda telefonun 'öteki' ucunda beliren Ayşe öğretmeniz biz. Gerçek neyse onun arkasında, barışın saflarındayız. Burası ucuz klavye kahramanlarının değil; suyuna, ormanına, parkına, üniversitesine sahip çıkanların memleketi."

  "BEYAZ'LA BİR MESELEMİZ YOK"

  Beyazıt Öztürk'le bir meselelerinin olmadığını ve 'dik durmayıp düşene bir tekme' de kendilerinin atmaya gerek görmediklerini belirten Öğrenci Kolektifleri, "Bizim derdimiz barış. Çocuklar ölmesin diye bütün kavgamız. Aklına ve vicdanına seslenilebilen herkes gibi üniversiteliler de suça ortak olup maskaralık yapmak yerine, bu insanlık suçunun karşısına dikilmeyi tercih etti, bütün mesele bu" dedi. Açıklama şu sözlerle bitirildi:

  "ENSELERİNDEYİZ"

  "Barış eğik başlarla, akreplerin arkasında sürüklenen bedenlerle, sokak ortasında bekleyen cenazelerle değil; savaş çığırtkanlarını susturarak, savaş bezirganlarını durdurarak gelecek. Enselerindeyiz. Tüm bu yaşananlara medyanın göz kapatmasına izin vermeyeceğiz. En yenilmez olduklarını düşündükleri anda karşılarına dikileceğiz. Barış isteyen hocalarımızın gözaltına alındığı haberleriyle uyandığımız günün kapanış haberi de onlara dert olsun. Hepimiz Ayşe Öğretmeniz. Barış için direneceğiz. Üniversiteye savaş ilan edenler bilsin. Her türlü kabulümüzdür."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir