Dolar
7.7131
-0.1061%
Euro
9.0563
0.0011%
Altın
1896.72
0.5822%
Borsa
1148.88
0.3178%
G. Altın
470.073
0.6537%
Bitcoin
83708.78
0.6361%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Protestocu öğrenciler polisin omuzunda - Galeri

  Protestocu öğrenciler polisin omuzunda - Galeri

  Anadolu Üniversitesi'nde ilginç bir olay yaşandı.
  • 24.09.2012 - 16:09

  Protestocu öğrenciler polisin omuzunda - Galeri #1

  Anadolu Üniversitesi'nin yeni akademik yılının açılış törenine katılan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya'yı protesto etmek isteyen biri kız 2 öğrenci gözaltına alındı. Sivil polisler protestocu öğrencilerden Can Ersoy'u omuzlara alıp törenin yapıldığı yerden uzaklaştırdı. 2 sivil polisin omzunda olan Ersoy "Baksanıza öğrenciye ne yapıyorlar" diye bağırdı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

  TÖRENE ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin 2012-2013 Akademik Yılının başlaması nedeniyle Yunus Emre Kampüsü'ndeki Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Ak Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca ve Ülker Can, CHP Milletvekili Kazım Kurt, MHP Genel Başkan Yardımcı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abdin Ünal, YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, Kosava Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Prizzen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mazlum Barallıu, Avrasiya İnovasyo Enstitüsü Rektörü Ferhad Mehdiyev ve Nahçıvan Üniversitesi Rektörü İsa Habibbeyli ile çok sayıda kişi katıldı.

  "BAKSANIZA NE YAPIYORLAR"

  Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, Ankara'dan gelen YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya'yı törenin yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi Salonu önünde karşılaştı. Karşılaşma sırasında Can Ersoy ile Ayçe Yılmaz adlı iki öğrenci, YÖK Başkanı Çetinsaya'yı protesto etmek isteyince polisler müdahalede bulundu. Sivil polisler bağıran iki öğrencinin ağızlarını elleriyle kapattılar. 2 sivil polis omuzlarına aldıkları Can Ersoy'u Atatürk Kültür Merkezi önünde uzaklaştırdı. Polislerin omuzunda olan Can Ersoy adlı öğrencinin, "Baksanıza öğrenciye ne yapıyorlar" diye bağırması çevrede bulunanların gülmesine neden oldu. Çevredekiler "Polisler onu omuzlarında taşıyor o ise bağırıyor" dediler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir