Petrol
79.48
-3.87%
Euro
19.5045
-0.23%
Dolar
18.6321
-0.03%
Altın
1.061
0.27%
Borsa
5000
0.00%
Bitcoin
320.980
0.11%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Putin: G20, Suriye krizinin tartışılacağı yer değil

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G20'nin dış politika tartışmak için oluşturulmuş bir alan olmadığını söyledi.
  • Ajanslar
  • 02.09.2016 - 11:09
  Putin: G20, Suriye krizinin tartışılacağı yer değil

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G20'nin dış politika tartışmak için oluşturulmuş bir alan olmadığını, bu nedenle Suriye krizinin BM gibi kurumların çatısı altında ele alınması gerektiğini söyledi.

  Putin: G20, Suriye krizinin tartışılacağı yer değil #1

  ZİRVEYE 2 GÜN KALA KONUŞTU

  Çin'in ev sahipliği yapacağı G20 Liderler Zirvesi öncesinde Bloomberg'e konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, zirvedeki gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

  Putin, "Bana göre G20'ye (dış politika) karışmasa daha iyi olur. Zira bunun için başka platformlar var. G20 her şeyden önce ekonomi sorunlarını konuşmak için oluşturulmuş bir alan. (…) Suriye sorununu konuşmak içinse başka platformlar bulmak daha iyi. Örneğin BM gibi" dedi.

  SİBER SALDIRILAR

  ABD'de Demokrat Parti'ye yönelik siber saldırılara da değinen Putin, "Bir kez daha söylemek istiyorum: Bunun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Rusya, devlet düzeyinde bu işlerle hiçbir zaman uğraşmadı" dedi.

  "CLINTON'IN BİLGİLERİNİ ELE GEÇİRENİN KİMLİĞİNİN ÖNEMİ VAR MI?"

  Putin, açıklamalarına şöyle devam etti: "Hem (Demokrat Parti'nin ABD başkan adayı Hillary) Clinton'ın seçim kampanyası merkezine sızıp bazı bilgileri ele geçirenin kim olduğunun bir önemi var mı? Önemli olan, ele geçirilen bu bilgilerin içeriği. Aslında tartışma konusu yapılması gereken de bu içerik. Bunu yapanın kim olduğunun peşine düşmek gibi ikincil önemdeki sorunlarla toplumun dikkatini asıl sorunlardan uzaklaştırmamak gerek."

  "PETROL ÜRETİMİNİ DONDURMA KARARI ALIRSAK İRAN'A ÖZEL KOŞULLAR UYGULANMALI"

  Putin, petrol üretim miktarlarının uluslararası olarak dondurulması fikrini desteklediğini fakat böyle bir durumda İran'a özel koşullar uygulanması gerektiğini de söyledi.

  Putin, "İran kendisine uygulanan malum yaptırımlar nedeniyle çok düşük bir seviyeden başlıyor. İran'ın üretimini yaptırım seviyesinde bırakmak haksızlık olur" dedi.


  Görüş Bildir