Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
514.062
1.81%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  PYD Başkanı Müslim: Davutoğlu ile görüşmeye hazırım

  PYD Başkanı Müslim, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile her zaman görüşmeye hazır olduğunu söyledi.
  • 15.08.2012 - 11:09
  PYD Başkanı Müslim: Davutoğlu ile görüşmeye hazırım

  PYD Başkanı Müslim: Davutoğlu ile görüşmeye hazırım #1

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad rejimine bağlı askerlerin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesi sonrasında bu bölgede faaliyet gösteren Kürt yapılanması PYD'nin Eş Başkanı Salih Muhammed Müslim, Uluslararası Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi'nde konuştu. Salih konuşmasında Türkiye'ye ılımlı mesajlar verdi.

  HİÇ BİR ZAMAN TÜRK HALKINA KARŞI OLMADIK

  NTV'nin haberine göre Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) Suriye Kürtleri'nin öncü gücü olduğunu söyleyen Müslim, PKK ile hiçbir organik bağları bulunmadığını savundu. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu veya bir başka Türk yetkiliyle görüşmeye her zaman hazır olduklarını söyleyen Müslim, "Bizler hiçbir zaman Türk halkına karşı olmadık" dedi.

  BİZDEN TÜRKİYE'YE ATEŞ EDİLEMEZ

  PYD Eş Başkanı Muhammed Müslim'e PKK'nın PYD'nin kontrolündeki yerleşim birimlerinden Türkiye'ye saldırmasının mümkün olup olmadığı da soruldu. Müslim bu soruya, "Bu konuda bizim görüşümüz nettir. Bizim taraftan Türkiye'ye ateş edilmez" şeklinde yanıt verdi.

  'ESAD UZUN SÜRE DAYANABİLİR'

  PYD Eş Başkanı Salih Muhammed Müslim Şam yönetimi için de, "Esad rejimi düşünülenden daha uzun süre dayanabilir. Yıkılırsa da bütün Suriye'yi beraberinde götürecektir" ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir