Euro
10.3991
-0.28%
Dolar
8.8567
-0.12%
Altın
498.57
-0.1%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
385.943
1.51%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  PYD/PKK'dan Afrin sokaklarında vahşet

  PYD/PKK'dan Afrin sokaklarında vahşet

  Terör örgütü PYD, Halep'in kuzeyindeki çatışmalarda öldürdüğü ÖSO mensuplarını bir tırın arkasında Afrin caddelerinde teşhir etti.
  • AA
  • 28.04.2016 - 19:21

  Yerel kaynaklardan ve ÖSO komutanlarından alınan bilgiye göre Halep'in Tel Rıfat ilçesinde bulunan PYD güçleriyle ÖSO arasında Ayn Dakna köyünde dün akşam yaklaşık 10 saat süren çatışmalar yaşandı.

  Şubat ayından beri PYD'nin kontrolünde olan Ayn Dakna'yı geri almak için operasyon düzenleyen ÖSO'nun saldırısı, PYD güçlerince püskürtüldü.

  PYD/PKK dan Afrin sokaklarında vahşet #1

  PYD/PKK'dan Afrin sokaklarında vahşet VİDEO

  50 ÖSO MENSUBUNUN CESEDİYLE ŞOV YAPTILAR

  Ancak daha sonra PYD, çatışmalarda ölen ve tamamına yakını yerel Arap sakinlere ait 50 kadar ÖSO mensubunun cesedini, Halep'in kuzeybatısında Türkiye sınırında yer alan Afrin ilçesine getirdi.

  AA muhabirine telefonla bilgi veren Afrinli bir kişi, PYD militanlarının kent merkezinde araç konvoyu yaptığını, bir TIR'ın arkasına yerleştirdikleri ÖSO mensuplarının cesetlerini caddelerde gezdirerek teşhir ettiklerini anlattı.

  Militanlar, cesetler üzerinden yaptığı gövde gösterisinin görüntülerini PYD'ye yakınlığıyla bilinen sosyal medya hesaplarında da yayınladı.

  Tel Rıfat ve Ayn Dakna, geçen şubat ayı ortalarında PYD'nin kontrolüne geçmişti. ÖSO güçleri, Arap sakinlere ait köyü geri alarak Tel Rıfat'a ilerlemeyi hedefliyordu.

  PYD/PKK dan Afrin sokaklarında vahşet #2

  PYD/PKK dan Afrin sokaklarında vahşet #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir