Petrol
85.94
-1.08%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
323.340
0.61%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Ramazan ayının ilk cuması

  Ramazan ayının ilk cuması

  Yurt genelindeki camiler kısa sürede dolunca vatandaşlar, parklarda, meydanlarda seccade ve halı üzerinde yan yana saf tuttu.
  • 10.06.2016 - 16:10

  İzmir'de ramazan ayının ilk cuma namazında camilerde doldu taştı. Ramazan ayının ilk cuma namazında, kentteki camilerde yoğunluk yaşandı. İzmir'in simge camileri arasında yer alan Konak Meydanı'ndaki Yalı Camisi de vatandaşların yoğun ilgisine sahne oldu. Caminin cuma namazı öncesinde kısa sürede dolması üzerine vatandaşlar, meydanda seccade ve halı üzerinde yan yana saf tutarak namazlarını kıldı.

  Ramazan ayının ilk cuması #1

  Ramazan ayının ilk cuması #2

  Ramazan ayının ilk cuması #3

  YALOVA

  Ramazan ayının ilk cuma namazında, Yalovalılar da camilere akın etti.

  Ramazan ayının ilk cuması #4

  YÜKSEKOVA

  Terör saldırıları nedeniyle sıkıntı günler geçiren Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasının ardından, ilçeye dönen vatandaşlar ramazan ayının ilk cumasında camilere akın etti. Merkez İhsaniye Camisinde saf tutup namaz kılan vatandaşlar, huzurlu bir ortam için dua etti.

  Ramazan ayının ilk cuması #5

  İSTANBUL

  Ramazan ayının ilk cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar, Eyüp Sultan Camisi'ne de akın etti. Cami içerisinde yer bulamayan vatandaşlar namazını avluda veya sokakta kıldı.

  Ramazan ayının ilk cuması #6

  Ramazan ayının ilk cuması #7

  EYÜP SULTAN TÜRBESİ'NE ZİYARETÇİ AKINI

  Ramazan ayının ilk cuma gününde, restorasyonu tamamlanan Eyüp Sultan Hazretleri'nin türbesi ziyaretçi akınına uğradı.

  Ramazan ayının ilk cuması #8

  Ramazan ayının ilk cuması #9

  ÇANAKKALE

  Ramazan ayının ilk cuma namazında, Çanakkale merkez ve Gelibolu Yarımadası'ndaki camilerde de cuma namazı dolayısıyla doluluk yaşandı.

  Ramazan ayının ilk cuması #10

  BURSA

  Ramazanın ilk cuma namazında, Bursa'da camiler doldu. Tarihi Ulu Cami başta olmak üzere camiler dolunca cemaat, avlu ve bahçede namaz kıldı.

  Ramazan ayının ilk cuması #11

  ANKARA

  Ramazan ayının ilk cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar, Ankara'daki Koca Tepe ve Ahmet Hamdi Akseki camilerini doldurdu.

  Ramazan ayının ilk cuması #12

  Ramazan ayının ilk cuması #13

  BOLU

  Ramazan ayının ilk cuma namazında Bolu'daki camiler dolup taştı, cumaya gidenlerin bir bölümü namazı camilerin dışında kılmak zorunda kaldı.

  Ramazan ayının ilk cuması #14

  ERZİNCAN

  Ramazan ayının ilk cuma namazı için Erzincan'da vatandaşlar camileri doldurdu. Vatandaşlar, camilere sığmayınca avlularda namaz kılmak zorunda kaldı.

  Ramazan ayının ilk cuması #15


  Görüş Bildir