Euro
15.1661
-0.51%
Dolar
13.3575
-0.50%
Altın
789.0620
-0.84%
Borsa
2,047.63
0.27%
Bitcoin
567.037
-0.96%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Recep Güven hakkında suç duyurusu

  Recep Güven'in sözleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.
  • 10.10.2012 - 16:39
  Recep Güven hakkında suç duyurusu

  Recep Güven hakkında suç duyurusu #1

  İşadamı Cihangir Tekcan, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in sözleriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ankara Adalet Sarayı'na avukatı Ömer Oğur ile gelen Tekcan, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

  DİLEKÇEDE İLGİNÇ İFADELER

  Dilekçede, Recep Güven'in 25 yıldır üst düzey bir emniyet görevlisi olduğu, bu kapsamda görevinin gerektirdiği sorumluluklarının bulunduğu ifade edildi.

  Güven'in, çeşitli basın ve yayın organlarında yer alan konuşmasında ''Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz'' dediği belirtilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

  ''Açıklama tarafımızda siyasi olarak asimetrik bir propaganda hissi uyandırmaktadır. Çünkü devletin basiretsizliği, güçsüzlüğü, teröristin ise tamamen devletin aczinin kurbanı olduğu vurgulanmaktadır. Asimetrik propaganda metodundan tek farkı ise PKK'lı olmayan, bu ülkeye bağlı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını devletin sözde basiretsizliğine, güçsüzlüğüne yani suçuna ortak etmesidir. Derinliğine inildiğinde neredeyse aynı fiziki ve sosyal şartlarda yaşayan, bölgenin terörist olmayan, dağa çıkmayan, ülkesine bağlı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dağa çıkmadığı için tenkit edilmektedir. Aynı şartlarda dağa çıkanları, asker ve vatandaşları şehit edenleri, devletin emniyet müdürü suçsuz, mazlum ve meşru görüyor ise diğer vatandaşlarımız ne düşünebilir?''


  Görüş Bildir