Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.950
-0.45%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  RedHack gözaltılarının tümü serbest

  Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınan oyuncu Barış Atay ve diğer sanıklar serbest bırakıldı.
  • 26.11.2013 - 02:14
  RedHack gözaltılarının tümü serbest

  RedHack gözaltılarının tümü serbest #1

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında "Redhack" ve "Anonymous" ile bağlantılı oldukları iddiası ile gözaltına alınan 14 kişiden, dizi oyuncusu Barış Atay'ın da arasında bulunduğu 9'u serbest bırakılırken, 5'i tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

  HEPSİ SERBEST

  Zanlılar, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmekle suçlanıyor. Savcılık sorguları devam ederken, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve Denizli Milletvekili İlhan Cihaner de adliyeye gelerek, zanlıların avukatlarından bilgi aldı. Mahkemeye sevk edilen 5 kişi serbest bırakıldı Görevli cumhuriyet savcılarına ifade verdikten sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 5 kişi nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıktı. 5 zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

  BENDEN DAHA DEĞERSİ DEĞİLLER

  Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan dizi oyuncusu Barış Atay'ı, adliye bahçesinde ailesi ile arkadaşları karşıladı. Gazetecilere açıklama yapan Atay, gözaltına alınan 13 kişinin her birinin Barış Atay'dan daha değersiz olmadığını belirterek şöyle konuştu: Atay"Tarih, hepinizi yazacak ama bugün bu ülkede şimdiye kadar görülmemiş kadar biat kültürüyle yaşayan bütün medya patronlarını affetmeyecek o tarih. Ve ben bu medya patronları adına utanıyorum. Nasıl serbest bırakıldığımızı söyleyelim: Sanırım insanlar, 'kendi rızası vardı' ya da 'satıcı değil ama içiciyiz' dediler ki serbest bırakıldılar. Çünkü bu ülkede tecavüz ve uyuşturucu madde kullananlar dışında kimse serbest bırakılmıyor." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir