Petrol
76.62
0.62%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.037
-0.30%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Reyhanlı'da El Muhaberat parmağı

  Saldırıdaki araçları Acilciler Grubu kurucusu, Esad'ın adamı Mihraç Ural ayarladı.
  • 13.05.2013 - 05:02
  Reyhanlı'da El Muhaberat parmağı

  Reyhanlı da El Muhaberat parmağı #1

  Hatay Reyhanlı'da önceki gün meydana gelen ve 46 kişinin öldüğü, 50'den fazla kişinin yaralandığı terör saldırısının emrini, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın verildiği öne sürüldü.

  CİLVEGÖZÜ'YLE AYNI TİP BOMBA

  Sabah'tan Abdurrahman Şimşek'in haberine göre, Türk istihbarat birimleri, saldırıdan sonra kriz masası oluşturdu ve bölgeden hem insana dayalı hem de elektronik istihbarat toplamaya başladı.

  MİT, Emniyet birimleri ile birlikte de bölgedeki bütün kamera kayıtlarını inceliyor. İstihbarat birimlerine göre saldırıyı Cilvegözü saldırısını da planlayan güç organize etti.

  İLK ŞÜPHELİ ACİLCİLER

  Reyhanlı saldırısında kullanılan bombalarla Cilvegözü'nde kullanılan bombaların türünün aynı olduğunu hatırlatan istihbarat yetkilileri, bombalı araçların Ankara'ya gelme planlarının olduğu yönündeki iddiaları yalanladılar. Yetkililer, "Saldırıya karışan El Muhaberat bağlantılı kişilerin Türkiye tarafındaki ve sınırın öte yanındaki bağlantılarını tespit etmeye çalışıyoruz. Beşar Esad rejimiyle birlikte çalışan ve katliamlarda adı geçen Acilciler'in kurucularından Mihraç Ural bağlantısı da araştırılıyor" bilgisini verdi. İstihbarat birimlerinin edindikleri bilgileri, anbean Başbakanlık'la paylaştığı öğrenildi. Saldırıdan sonra sınırdan giriş çıkışların sıkı denetim altına alınacağı da edinilen bilgiler arasında.

  MİT: "PLAKALARI VERMİŞTİK"

  Bu arada MİT'in, kanlı saldırıdan sadece 24 saat önce, güvenlik birimlerine saldırıda kullanılacak araçların plakalarını verdiği öğrenildi.


  Görüş Bildir