Euro
10.334
0%
Dolar
8.6602
0.12%
Altın
496.42
0.34%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
295.059
1.70%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'nda - izle

  Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'nda - izle

  Suriye'ye yönelik askeri operasyon hazırlıklarını yakından takip eden Rusya, Akdeniz'deki varlığını güçlendiriyor.
  • 05.09.2013 - 15:12

  Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı nda - izle #1

  Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları sürerken Rusya sıcak gelişmelerin yaşanacağı Akdeniz'e istihbarat gemisi gönderme kararı almıştı.


  Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı'nda - izle

  İSTANBUL BOĞAZI'NI GEÇTİLER

  ABD'nin Doğu Akdeniz'e gönderdiği, içerisinde nükleer uçak gemisi de bulunan filoya karşı alınan jet kararın ardından bölgeye gönderilen 1'i istihbarat, 1'i uçak gemisi katili Moskva olmak üzere 4 Rus savaş gemisi bir bir İstanbul Boğazı'nı geçti. Yarın ise Çanakkale'yi geçerek birkaç gün içerisinde Doğu Akdeniz'deki yerlerini alacaklar.

  Rus savaş gemileri İstanbul Boğazı nda - izle #2

  BÖLGEDEKİ DENGELER DEĞİŞEBİLİR

  Dört savaş gemisinden ikisi bölgedeki dengeleri değiştirebilecek nitelikte. İstihbarat gemisi füzelerin sinyallerini kırma kabiliyetine sahip. Moskva ise NATO tarafından "uçak gemilerinin katili" olarak nitelendiriliyor.

  ABD FİLO YOLLAMIŞTI

  ABD Ordusu, Başkan Barack Obama’nın ‘kısıtlı’ askeri harekat kararı almasının ardından Akdeniz ve Basra Körfezi civarında donanmasını yeniden konumlandırmış, nükleer güçlü USS Nimitz uçak gemisi, yanında dört destroyer ve bir kruvazör gemisiyle Umman Denizi’nden Kızıl Deniz’e hareket etmişti ve Akdeniz'e konuşlanmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir