Euro
15.4841
-0.34%
Dolar
13.6968
-0.16%
Altın
786.34
-0.02%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
718.542
-0.58%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Rusya: Vize kısıtlamalarını kaldırabiliriz

  Rusya Başbakan Yardımcısı, Moskova'da Türk heyeti ile yaptıkları toplantının ardından "Türkiye ile vize rejimini görüşme kararı aldık" dedi.
  • AA
  • 26.07.2016 - 14:27
  Rusya: Vize kısıtlamalarını kaldırabiliriz

  Rusya: Vize kısıtlamalarını kaldırabiliriz #1

  Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Türk meslektaşlarıyla, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi Bakanı ve diğer bakanlıkların temsilcileri ile ikili ilişkilerin tüm alanlarını masaya yatırdıklarını söyledi.

  Dvorkoviç şunları söyledi:

  "VİZELERİ YENİDEN KALDIRABİLİRİZ"

  "Vize rejimine gelirsek, Dışişleri Bakanları, yetkili makamlar, kolluk kuvvetleri ve özel servisler arasında görüşmelerin yapılması konusunda anlaştık. Terör örgütlerine bağlı kişilerin Rusya'da bulunmamaları konusunda garanti sağlanması gerek. İlgili makamlar arasında bu konuda gerekli karşılıklı anlayış sağlandığı zaman bu vize kısıtlamalarının kaldırılması için çalışmalara başlanılacaktır. Türkiye'nin talebi üzerine görev seyahatleri, iş adamlarının seyahatleri ve diğer vatandaş kategorilerinin seyahatleri konusunun ayrıca değerlendirilmesinde anlaştık. Fakat burada son karar ilgili makamların görüşmelerinin ardından verilecektir"

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir