Dolar
6.8635
0.0393%
Euro
7.7568
-0.2366%
Altın
1799.95
-0.5123%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.126
-0.4477%
Bitcoin
63190.33
-1.8789%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Sabah İstihbarat Müdürü: TSK'nın yüzde 10'u Cemaat'ten - izle

  Sabah İstihbarat Müdürü: TSK'nın yüzde 10'u Cemaat'ten - izle

  Gazetenin İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, paralel yapının tüm ''imam''larını deşifre edeceklerini söyledi.
  • 06.01.2014 - 15:54
  Sabah İstihbarat Müdürü: TSK'nın yüzde 10'u Cemaat'ten - izle

  Sabah İstihbarat Müdürü: TSK'nın yüzde 10'u Cemaat'ten - izle #1

  A Haber'de Can Okanar'ın yönetimindeki "Anlatılmamış Öyküler"e konuk olan Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, yolsuzluk operasyonu sonrasında dile getirilen ''paralel yapı''nın askeri ayağına ilişkin ilginç iddialar ortaya attı.

  Şimşek, "Cemaat'in kontrolündeki Paralel Devlet'in TSK'ya sızdığını; binbaşı ve albayların yüzde 10'unun 'Kripto Paralel'ci olduğunu söyledi.

  Sabah İstihbarat Müdürü: TSK'nın yüzde 10'u Cemaat'ten - izle

  İşte o açıklamalar:

  "EMNİYET'TEKİ İMAMI ADIM ADIM TAKİP ETTİK"

  ''17 Aralık'ta Emniyet'in imamı Osman Hilmi Özdil bütün gün evden çıkmadı. Televizyonlarda canlı yayınlarda operasyonları anbean takip ettiğine biz şahit olduk. Çünkü kendisini adım adım takip ediyorduk. Ama bu sadece emniyetin imamı. Biliyorsunuz Yargı, MİT'ten sorumlu imamı var. Onları da tespit ettik. Yakında hepsini deşifre edeceğiz. Bu imamlar kim ve ne gibi görevler yapıyor, kimlerden talimat aldıklarını, Türkiye'yi kaç bölgeye ayırdıklarını hepsini öğrendik.

  İMAMLAR TÜRKİYE'Yİ 5 BÖLGEYE BÖLMÜŞ

  Türkiye'yi 5 bölgeye ayırmışlar. Her bölgeye bağlı iller var. Bu illere bağlı bulunan imamlar vardır. Bu imamların altında başka imamlar vardır. Farklı görev alanları olanları da biliyoruz. Bunlara genelde 'Abi' ve 'İmam' deniliyor. Genelkurmay'ın içerisinde yapılandıklarını görüyoruz. Bunu ileriki haberlerimizde yazı dizisinde açıklayacağız. Ben bunların büyük bir tehlike olduğunu buradan gördüm. Türkiye burada hep yargı ve emniyet ayağına bakıyor.

  TSK'YA DA SIZMIŞLAR

  Ama şunu görüyoruz ki Genelkurmay Başkanlığı, Harp Akademileri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda inanılmaz bir içeriye sızma olduğunu görüyoruz. Soruların ta öğrencilik yıllarında nasıl çalındığını, Fen Liselerine nasıl girildiğini, soruları çalan ekibin dağıtma yönetimine dair birçok şey öğrendik. Bir öğrenciyi Kara, Hava Harp okuluna sokmak için önce bu sorulardan sorumlu imamlar soruları alıyor. Öğrencilere bu sorular birkaç gün öncesinden veriliyor. Türkiye cemaati sadece yargı ve emniyetin içine sızmış olarak görürse çok yanılır. Asıl yapılanma Genelkurmay Başkanlığı yani Ordunun içindedir. Genelkurmay'da şuanda haber kaynağımın verdiği bilgiye göre albaylar düzeyinde yüzde 10 oranında bir içeriye sızma var. En büyük tehlike ise şuanda binbaşı rütbesinde olanlarda.''

  Görüş Bildir