Euro
10.4432
0.73%
Dolar
8.7773
0.46%
Altın
501.27
1.13%
Borsa
1.389
-0.17%
Bitcoin
283.665
-5.70%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Sağlık çalışanlarına güvenlik tedbiri

  Son dönemde artan doktora şiddet olaylarının önüne geçecek torba kanun yakında gündeme gelecek.
  • 26.09.2013 - 15:25
  Sağlık çalışanlarına güvenlik tedbiri

  Sağlık çalışanlarına güvenlik tedbiri #1

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayanlara tutukluk yolunu açacak torba kanunun yakında Meclis’te gündeme geleceğini duyurdu.

  ‘GÖZ YUMMAYACAĞIZ’

  Müezzinoğlu doktora şiddete asla göz yummayacaklarını belirtti ve şöyle devam etti, İnşallah, Meclis açılır açılmaz Torba Kanun içerisinde, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara, tutuklama yetkisini hakimlerimize vereceğiz" Medya ile bir araya gelen Müezzinoğlu, on yılda gerçekleşen Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni anlattı. Ayrıca Bakan, sağlık çalışanlarına yönelik giderek artan şiddet olaylarından dolayı üzüntü duyduklarını şu sözlerle vurguladı: ''Acaba, evinde annesine, babasına, ailesine bu kadar şefkatle davranabiliyor mu’''diye düşünülen bu insanlara zaman zaman şiddet uygulanıyor olmasından rahatsızlık duyuyoruz.

  ‘HALK DOKTORLARI EVLADI GİBİ GÖRMELİ’

  Bununla ilgili kamuoyu duyarlılığının artırılması gerekir. Kamuoyunun, sağlıkçıları sahiplenen, evladı gibi koruyan, kendisine gönülden hizmet eden bir yapı olarak görmesini istiyoruz. Bu nedenle kamuoyu duyarlılığı bizim için en önemli emniyet sibobu, en önemli güvenlik tedbirimizdir. Yoksa, hekim ile hasta arasına güvenlik güçlerini ya da kanunları koymak açıkçası çok mümkün değil, çok da doğru değil. Çünkü hasta eşine, ailesine söyleyemediğini en yakını ile paylaşamadığını hekimi ve hemşiresi ile paylaşıyor. Buralara, üçüncü şahısların girmesini mesleğin saygınlığı ve devamlılığı açısından da çok arzu etmiyoruz.’’

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir