Euro
9.479
0.34%
Dolar
7.7862
0.19%
Altın
461.93
0.35%
Borsa
1.331
0.04%
Bitcoin
148.990
-1.28%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Sağlık ekipleri bu kez de Malatya'da dayak yedi

  Malatya'da dövülerek ağır yaralanan bir kadını almaya giden sağlıkçılar da darp edildi.
  • 10.10.2013 - 08:52
  Sağlık ekipleri bu kez de Malatya'da dayak yedi

  Sağlık ekipleri bu kez de Malatya da dayak yedi #1

  Olay, merkez Özalper Mahallesinde meydana geldi. Belirtilen adreste dayak atılması sonucu ağır yaralanan bir kadın olduğu şeklindeki ihbar üzerine olay yerine giden 112 acil servis ekipleri, burada ikinci kattaki kadını almak için yukarı çıkınca, dayak atan tarafın baygınlık geçiren annesinin ambulansa zorla konulması ile karşılaştılar. Dayak yiyen kadını bırakıp ambulanslarının yanına giden 112 acil servis ekibi, burada sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. Baygınlık geçiren kadının yakınlarından 4 kişinin de ambulansa girdiğini gören ekipler, olay yerinde bulunan polislerden yardım istedi.

  Ambulansa binen 4 kişiden 3'ü inerken, bir kişi baygınlık geçiren annesinin yanında kaldı. Olay yerinden Devlet Hastanesi'ne gelen ambulans ekibi, bu kez hastane önünde ambulanstan inen gencin fiziki saldırısı ve tehditleri ile karşılaştı. İsmi öğrenilemeyen genç, burada ambulansın şoförüne saldırarak döverken, ambulanstaki 3 sağlık görevlisi bayanı da ölümle tehdit etti.

  SAĞLIKÇILARA HEM DAYAK HEM KÜFÜR

  Olayda dayak yiyen ambulans şoförü Hüseyin Yoldaş, 'Olay yerine gittiğimizde 2 katta bir kadın çok kötü bir şekilde darp edilmişti. Kadına müdahale etmeye çalışıyorken, aşağıdaki ambulanstan sedyeyi indiren bazı kişiler, sedyeye bir bayanı koyarak ambulansa yerleştirmeye çalışıyordu. Dayak yiyen kadını bırakarak ağışa indiğimizde fazla bir şeyi olmayan kadın ambulansa konulmaya çalışılıyordu. Diğer kadının dövülmesinden dolayı biraz psikolojisi bozulmuştu. 4 kişi bu esnada zorla ambulansa bindi. Polislerden yardım istedim, ancak polisler bu şahısları da götürmemizi istedi. Şahıslar saldırgandı. Diğerleri indi, 1 kişi ambulansta kaldı, hem bana ve hem de sağlık görevlisi bayan arkadaşlarıma küfür etti. Hastane önünde hastayı indireceğim esnada bu ambulansa zorla binen şahıs, bana saldırarak vurdu ve tehdit etti. Bize saldıran şahsın annesini acil servise almaya çalışırken saldırıya uğradım' dedi.

  'POLİS BİZE YARDIM ETMEDİ'

  Olay yerinde tehdit ve saldırıya uğradıklarını söyleyen ambulanstaki sağlık görevlisi Büşra Bülbül, ambulansa zorla durumu iyi olan bir bayanın bindirildiğini ve bu kadının yakınlarının fiziki ve sözlü tacizlerine maruz kaldıklarını ifade etti. Bülbül, olay yerine gelen polis ekibinin kendilelrine yardımcı olmadığını da iddia ederek, ambulansa zorla binen şahısların indirilmesi konusunda yardım alamadıklarını ifade etti. Bülbül, 'Ambulansa zorla binenler bize sürekli küfür ettiler. Ambulans tekmelendi. Asıl hastayı alamadık. Bizden habersiz olarak ambulansa konan kadın, diğer kadını döven tarafın annesi. Ambulansla kadını hastaneye getirirken, hem kadın ve hem de oğlu bizi sürekli ölümle tehdit etti. Hastane önünde kadının oğlu şoföre saldırarak vurdu. Hastane içinde rapor almak istediğimiz esnada bize saldıran şahıs rahatlıkla hastane içinde dolaştı ve yanında polis yoktu. Polis bize saldıran şahıs ile bizi hastanede aynı ortamda bulundurdu ve sözlü tacize uğradık ve saldırı girişimi oldu' şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir