Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Şahin: Almanya'da buna benzer suikastler olabilir

  Mehmet Ali Şahin: "Önümüzdeki günlerde Almanya'da da Paris'tekine benzer cinayetler olabilir"
  • 21.01.2013 - 01:30
  Şahin: Almanya'da buna benzer suikastler olabilir

  Şahin: Almanya da buna benzer suikastler olabilir #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük Öğretmen Evi'nde düzenlediği Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

   

  "GÜVENLİK TEDBİRLERİYLE ÇÖZÜLEMEDİ"

  30 yılı aşkın bir süredir terörle mücadele edildiğini söyleyen Şahin, güvenlik tedbirleriyle askerlerimizle, polislerimizle mücadele ederek terörün sonunun getirilemediği görülmüştür.

  Terör örgütü elebaşlarının kan ve terörle amaçlarına ulaşamayacaklarını anladığını söyleyen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "CİNAYETLER ALMANYA'DA DA OLABİLİR"

  "Kimi ülkeler tarafından kullanılmakta ve Türkiye'nin gelişmesine, kalkınmasına mani olmak için terör örgütü Türkiye'nin başına bela edilmektedir. Silahların bırakılması şeklindeki bir sürecin başladığı anlaşılınca bir telaşta başladı. Bu süreci nasıl sabote edebiliriz, durdurabiliriz diye. Paris'teki cinayet bunun sonucudur. Moskova'da bir cinayet işlendi. Şimdi araştırılıyor. Çünkü PKK'nın uyuşturucularını alarak buna karşılık silah verdiği tespit edilen Kürt asıllı bir mafya lideri Moskova'da öldürüldü. Acaba Paris'teki cinayetle bir bağlantısı var mı diye araştırılıyor. Peki kim öldürdü o 3 PKK'lı kadını? Önümüzdeki günlerde korkarım Almanya'da buna benzer bir takım olaylarla karşılaşılabilir. O bakımdan Türkiye'nin bu beladan kurtulmasıyla ilgili başlamış olan bu süreci başarıyla sonuçlandırma gibi bir görevi olduğunu düşünüyorum. sürecin bir şekilde bitmesini istemeyen PKK içerisindeki farklı unsurlar başka devletlerin de yönlendirmesiyle sürece zarar vermek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bütün bunlar dikkatimizden kaçmıyor. Amacımız silahların bırakılmasıdır. Silahların bıraktırılması sonuç değil, başlangıçtır. Bazıları sonucunda bırakın falan diyor. Bu sürecin başlangıcı silah bırakmaktır"

  Görüş Bildir