Petrol
92.26
-0.46%
Euro
18.258
0.07%
Dolar
17.9492
0.20%
Altın
1.024
0.23%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.689
-0.77%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Şahin: Okmeydanı'nda yeni bir Gezi olayı tezgahlanıyor

  Şahin: Okmeydanı'nda yeni bir Gezi olayı tezgahlanıyor

  Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, Okmeydanı'nda yeni bir Gazi ve Gezi olayının körüklendiğini dile getirdi.
  • 25.05.2014 - 12:27

  Şahin: Okmeydanı nda yeni bir Gezi olayı tezgahlanıyor #1

  Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, Okmeydanı'nda iki kişinin ölümüyle sonuçlanan ve hala süren gerginliği Star'a anlattı.

  ALEVİ ÖRGÜTLERİ DUR DİYECEĞİNE..

  Okmeydanı'ndan yeni Gezi ve Gazi olayları çıkarılmaya çalışıldığını anlatan Şahin, "Alevi örgütleri dur diyeceğine bazıları ‘Devam edin' mesajı veriyor" dedi.

  Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ı anma eylemi olarak başlayıp, polislerin araçlarında yakılma girişiminin ardından Uğur Kurt'un polis silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirdiği iddiasıyla tırmanan ve Ayhan Yılmaz'ın da yaşamını yitirdiği olayları değerlendiren Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanı Ali İhsan Şahin, sakinlik çağrısı yaptı.

  Şahin: Okmeydanı nda yeni bir Gezi olayı tezgahlanıyor #2

  YENİ BİR GAZİ VE GEZİ OLAYI TEZGAHLANIYOR

  Bazı Alevi örgütlerinin itidal tavsiye ederken, bazı Alevi örgütlerinin ise olayı körüklemeye çalıştığını anlatan Şahin, şöyle konuştu;

  "Yeni bir Gazi cereyan ediyor orda. Aleviler yoğun olarak bulunuyor Okmeydanı'nda. Aleviler ve alevi çocukları kullanılmaya devam ediliyor. Bir süredir oyun oynanıyor. Bu daha önce Kürtler üzerinden yapıldı ama orada bir barış sağlandı. Şimdi iş Alevilere döndü. Maalesef sağduyu çağrısında bulunan Alevi gençelere ‘Sokaktan uzak durun' diyen kurumlar da var ama ‘Bu işlerden uzak durun' demeyen, başında alevi sözcüğü bulunan bazı dernekler, çocukların sokakta bulunmasını teşvik ediyor. Bunlar 80 öncesi sokakları karıştıran gruplar zaten. İsimlerinin başına alevi sözcüğünü de alarak bugün bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İsimlerinin başına Hac-ı Bektaş ya da Alevi getirip, STK oldular. Çoğu ateistler. İşin içinde onlar yok. Onları körükleyenler var.

  DEVLET ÖLDÜRSÜN İSTENİYOR

  Devletin memurunun ölümlere imza atması isteniyor. Dedelerle görüştüm. Onları Okmeydanı'na sokmuyorlar. Toplum içine girmesine, sükunete davet etmesine maskeli Molotofçular izin vermiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir