Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.263
0.01%
Dolar
18.0769
-0.01%
Altın
1.022
0.08%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
427.103
0.72%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Sakarya Üniversitesi'nde arbede

  Sakarya Üniversitesi’nde ikinci dönemin başladığı ilk günde karşıt görüşlü iki grup arasında arbede çıktı.
  • İHA
  • 09.02.2015 - 15:26
  Sakarya Üniversitesi'nde arbede

  SAKARYA

  Sakarya Üniversitesi’nde katlamalı harç uygulamasına karşı Öğrenci Konseyi ile sol görüşlü öğrencilerden oluşan grup basın açıklaması yaptı. Konseyin açıklamasının ardından açıklama yapan grubun sloganlar atmaya başlamasıyla gerginlik arttı.

  ARBEDE YAŞANDI

  Konsey üyeleri ile slogan atan sol görüşlü öğrenciler arasında kısa süreli arbede çıktı. Çıkan olayları önlemeye çalışan SAÜ güvenlik görevlileri ve sivil polis ekipleri zor anlar yaşadı.

  Sakarya Üniversitesi'nde arbede İZLE

  Sakarya Üniversitesi nde arbede #2

  TEKMELER YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

  Gruplar arasında sloganlarla başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Öğrenciler kampüste sille tokat ve tekmelerle birbirlerine saldırılırken, kısa süreli kovalamacalar da yaşandı. Sakarya Üniversitesi özel güvenlik görevlilerinin engel olamadığı kavgada tekme ve yumruklar havada uçuştu.

  Sakarya Üniversitesi nde arbede #3

  SLOGANLARLA AYRILDILAR

  Kavgayı ayırmaya çalışan özel güvenlikler ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Güvenlik Şube polisleri ile öğrenciler arasında da arbede yaşandı. Çevik Kuvvet polislerinin de müdahalesiyle anadilde eğitim isteyen öğrenciler merkez kafeteryanın içine alındı. Kafeteryanın içine girmek isteyen sağ görüşlü öğrenciler polis tarafından engellendi. Olay yerine gelen üniversite yönetiminin konuştuğu sağ görüşlü öğrenciler sloganlar atarak dağıldı.

  Sakarya Üniversitesi nde arbede #4

  Sakarya Üniversitesi nde arbede #5

  Sakarya Üniversitesi nde arbede #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir