Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.525
-3.62%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Sakık askerlere söyledi: Haddinizi bilin ters bakmayın

  Sakık askerlere söyledi: Haddinizi bilin ters bakmayın

  Sakık, Meclis'te generallerin gözünün içine baka baka söyledi: HADDİNİZİ BİLİN TERS BAKMAYIN!
  • 14.12.2011 - 10:16

  Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesinin Genel Kurul’daki görüşmelerine BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın sözleri damgasını vurdu. Sakık, komisyon sıralarında oturan generallere dönerek, “Haddinizi bileceksiniz, bize ters bakmayacaksınız” dedi.Sakık askerlere söyledi: Haddinizi bilin ters bakmayın #1

  İşte o sözler

  GENERALLERİ BAŞIBOŞ BIRAKTINIZ

  Bütçe görüşmeleri sırasında BDP grubu adına söz alan Sakık, “Anadolu’da ‘Kızı başıboş bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya gider’ diye bir söz vardır” diyerek şunları söyledi: “Siz de generalleri başıboş bıraktınız, ya Balyoz’da ya da Ergenekon’da halkın iradesiyle seçilmişleri devirmeye kalktılar. Generallerin görevi bu mudur? Bir general emekli olurken 600-700 bin lira, 40 yıl görev yapan vali, büyükelçi 70 bin lira alıyor. Bu büyük bir haksızlık. Bize bu sıralardan (komisyon) ters bakılmış. Haddinizi bileceksiniz, bize ters bakmayacaksınız. Halkın emrinde olacaksınız. Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığı’na derhal bağlanmalıdır. Biz ordunun da hiçbir kurumun da düşmanı değiliz. Düşmanı olduğumuz tek şey hukuksuzluktur.

  ASKER: BU TÜR AÇIKLAMALARA ŞAŞIRMADIK

  Genel Kurul’da bulunan Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Korgeneral Ümit Dündar ve müsteşar yardımcısı 3 tuğgeneral, kürsüden sert eleştirilerde bulunan Sakık’ı tepki vermeden dinledi. Sakık’ın konuşmasını Meclis kulisinde değerlendiren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu açıklamaları doğru bulmuyorum” derken, bir asker BDP’lileri kastederek, “Bu tür açıklamalarla ortamı gereceklerini bekliyorduk. Şaşırmadık” yorumunu yaptı.

  Sakık askerlere söyledi: Haddinizi bilin ters bakmayın #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir