Dolar
7.3286
-0.124%
Euro
8.6025
-0.1532%
Altın
2017.27
-0.5079%
Borsa
1075.52
1.4077%
G. Altın
477.567
-0.1843%
Bitcoin
87046
-0.0617%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Sakine Cansız ve 2 kadın PKK'lıya AK Parti'den ilk yorum

  Paris'te öldürülen Sakine Cansız ve 2 PKK'lı için Hüseyin Çelik "Örgüt içi hesaplaşma olabilir" dedi.
  • 10.01.2013 - 10:35
  Sakine Cansız ve 2 kadın PKK'lıya AK Parti'den ilk yorum

  Sakine Cansız ve 2 kadın PKK lıya AK Parti den ilk yorum #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik , PKK 'yı kuran isimler arasında bulunan Sakine Cansız ile örgütün Avrupa'daki önemli isimlerinden KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in Paris'te öldürülmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çelik, "Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK'nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir" diye konuştu.

  "ÖRGÜT İÇİ HESAPLAŞMASI GİBİ GÖRÜNÜYOR"

  Paris'te yapılan saldırı ile ilgili olarak henüz ellerinde çok net bilgiler olmadığını ifade eden Çelik, "Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK'nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Çünkü Fransız güvenlik güçlerinin yapmış olduğu bir baskın değil. Faili meçhul kimseler tarafından yapılmış olan bir baskın, bir saldırıdır. Arkasından ne çıkacak hep birlikte izleyelim ve görelim. Ama PKK terör örgütünün uzun yıllardan beri kendi içinde binlerce infaz yaptığını ve kendi içinde çoğu zaman bu tür hesaplaşmalara giriştiğini hepimiz biliyoruz. Terör örgütlerinin tabiatında olan bir şeydir. Ama elimizde bununla ilgili çok net konuşmamızı sağlayacak bir bilgi yok maalesef" dedi.

  "HAKKARİ'DE ERKEN HABER ALINMASAYDI 1993'TEKİ 33 ASKER MESELESİNE BENZEYECEKTİ"

  Bu süreçte bu ve buna benzer olayların artabileceğini vurgulayan Çelik, şunları söyledi: "Türkiye'de ne zaman ya bu işi bırakın kardeşim, bu silahlar sussun ve silahlar bırakılsın aşaması gündeme gelirse, bu yönde bir irade ve bir kararlılık ortaya çıkarsa ardından buna benzer olaylar meydana geliyor. Allahtan göstermesin eğer Hakkari'deki saldırı erken haber alınmamış olsa güvenlik güçlerimiz daha atak davranmasa yine 1993'teki 33 şehit meselesine benzer bir durum ile karşılaşabilirdik. Bu açıdan PKK bir tane midir? Bundan emin değilim. PKK içerisinde şu veya bu güce taşeronluk yapan farklı yapılanmaların olduğunu PKK'ya yakın çevrelerde itiraf ve kabul ediyor. Dolaysıyla hangi amaca yöneliktir ve kim tarafından yapılmıştır bundan çok emin değilim . Ancak bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir. Buna hepimizin hassasiyetle yaklaşması ve herkesin teyakkuz durumunda olması gerekiyor."

  Görüş Bildir