Dolar
7.8617
-0.0533%
Euro
9.3012
0.015%
Altın
1911.79
0.2943%
Borsa
1210.41
0.4181%
G. Altın
483.116
0.181%
Bitcoin
94071.95
0.182%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak

  Sıcaklıklar, tüm yurtta salı gününden itibaren hissedilir derecede azalırken, kuzey ve doğu kesimlerde yoğun kar yağışı bekleniyor.
  • AA
  • 10.12.2016 - 16:56

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #1

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden, sıcaklıkların salı gününden itibaren tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı, kuzey ve doğu kesimlerde ise yoğun kar yağışı beklendiği bildirildi.

  PAZAR VE PAZARTESİ YÜKSEK SICAKLIKLAR

  Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, yurtta halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının pazar ve pazartesi artarak, mevsim normallerinin üzerine çıkacağı belirtildi.

  SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN..

  Salı günü, kuzeybatı kesimlerden başlayıp hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altına inecek hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışına dönüşeceği kaydedildi.

  5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA RAPORU

  PAZAR

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #2

  PAZARTESİ

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #3

  SALI

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #4

  ÇARŞAMBA

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #5

  PERŞEMBE

  Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak #6

  Pazar günü yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz Bölgesi ile Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer bölgelerin parçalı az bulutlu geçeceği, yağışların kıyılarda yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı ifade edildi.

  Pazartesi günü, parçalı ve çok bulutlu, zamanla Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı aktarıldı.

  Yurdun büyük bir bölümünde salı günü görülecek yağışların, doğu, zamanla da kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı, rüzgarın öğle saatlerinden sonra batı bölgelerde kuzey yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği bildirildi.

  BAZI YERLERDE KAR YAĞIŞI SÜRECEK

  Açıklamada ayrıca hafta ortasından itibaren ülke genelinde soğuk havanın, kuzey ve doğu kesimlerde ise yer yer yoğun olmak üzere kar yağışının devam edeceği vurgulandı.

  Soğuk hava ve özellikle kuzey ve doğu kesimlerde beklenen yoğun kar yağışı ile kuzey, iç ve batı kesimlerde etkili olacağı tahmin edilen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği, meteorolojik tahmin ve uyarıların takibinin önem taşıdığı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir